Aktualitātes / Dzejas dienu pasākumi Valmieras novada bibliotēkās

Dzejas dienu pasākumi Valmieras novada bibliotēkās

Septembra pirmajā pusē ik gadu valda īpaša noskaņa – rudens smaržas, sapņainums, jutekliskums, romantika un dzeja. Ik rudeni padara īpašu Dzejas dienu tradīcija, kas saglabājusies 59 gadu garumā. Tie ir svētki dzejai, dzejniekiem un lasītājiem.

Ikviens interesents aicināts izbaudīt rudens īpašo gaisotni dzejas noskaņās Valmieras novada kultūras iestādēs! Gaidāmas literārās izstādes, pasākumi, tikšanās ar dzejniekiem, nodarbības un citas aktivitātes. Pasākumi adresēti pieaugušajiem un bērniem. Ieeja pasākumos bez maksas.

Šogad dzejas dienu motīvs ir Dzeja dejo! “Uzlūdz dzeja! Soļus apgūt viegli, ir nodrukāti. Ritms katram savs – kā balss. Tempu dos septembris. Laikmeta pavadījumā dzeja dejo.”

Pasākumi un tikšanās ar dzejniekiem

11. septembrī plkst. 15.00 Rūjienas pilsētas bibliotēkā pasākums bērniem “Dzejas stunda kopā ar ķepaini”. Vietu skaits ierobežots, vēlama pieteikšanās pa tālruni: 28362265.

12. septembrī plkst. 12.45 Kauguru Kultūras namā aicinām apmeklēt koncertstāstu “Tik uz priekšu”! Mūzika – Lūcija Sičevska, dzeja Ivo Martinsons.

13. septembrī plkst. 18.00 Bērzaines Tautas namā Dzejas dienu pasākums “Es tevi mīlu. Tas ir arī viss… (J. Peters). Jānim Peteram – 85.” Programmā dzeja, dziesmas aktiera Jāņa Paukštello izpildījumā. Pasākumu organizē Bērzaines pagasta bibliotēka.

13. septembrī plkst.20.00 Rūjienā Rīgas ielā 8 dzejas dienu ietvaros pasākums, kurā apvienosies dzeja, mūzika un improvizācijas teātris. Pasākums sadarbībā ar Rūjienas improvizācijas teātri “Imprūven”. Pēc “Rūveniešu viktorīnas” uz skatuves satiksies divi šobrīd ļoti aktuāli jaunie latviešu dzejnieki – Ligija Purinaša un Andris Alps.

16. septembrī plkst. 17.30 Naukšēnu pagasta bibliotēkā Cēsu teātra muzikāli dzejisks uzvedums “Šajā brīža kafejnīcā”. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni: 28025748.

19. septembrī plkst. 11.00 Naukšēnu pagasta bibliotēkā tikšanās ar rakstnieci Luīzi Pastori. Vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās pa tālruni: 28025748. ( Mainīts norises datums, iepriekš plātots 18.09 plkst. 10.00)

19. septembrī Valmieras Integrētajā bibliotēkā tradicionālās Dzejas dienas.
Programmā:

• plkst. 11.40 tikšanās ar dzejnieci Inesi Zanderi Bērnu apkalpošanas nodaļā. Pieteikšanās noslēgusies;
  • plkst. 17.30 autoru vakars, piedaloties Agnesei Rutkēvičai, Tamārai Skrīnai, Dainai Sirmajai, Ingai Ērikai Pētersonei, Vikam, Aivaram Ustupam, Inesei Zanderei un Žeberam.

19. septembrī plkst. 15.00 Vecates pagasta bibliotēkā Dzejas dienu satikšanās “Dzeja dejo. Deja dzejo”. Slaveni dzejnieki tiekas ar slaveniem vecatiešiem.

20. septembrī plkst. 15.00 Valmieras pagasta bibliotēkā kultūrizglītojoša nodarbība sākumskolas vecuma bērniem “Biki Buki Tavā kabatā. Latviešu dzejnieki un ilustratori”. Vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās pa tālruni: 28624381. – ATCELTS !

21. septembrī plkst. 14.00 Mūrmuižas tautas universitātē literāri muzikāls koncerts “Dažas lietas nemainās” ar rakstnieci Ilzi Aizsilu un komponistu, latgaliešu grupas “Dabasu Durovys” mūziķi Arni Slobožaņinu. Pasākumu organizē Kauguru pagasta Mūrmuižas bibliotēka.

28. septembrī plkst. 14.00 Valmieras Integrētajā bibliotēkā tikšanās ar grāmatas “Dzejas detektīvi. Detektīvspēle prozā un dzejā” autoriem Sandru Ratnieci, Rolandu Bulu, Daini Deigeli un Elīnu Smoļaku.

28. septembrī plkst. 16.00 Dikļu Kultūras centrā Dzejas dienu pasākums ar mūziķi, dzejnieku Guntaru Raču un Edvardu Strazdiņu. Pasākumu rīko Dikļu pagasta bibliotēka un Dikļu Kultūras centrs.

3. oktobrī plkst. 17.30 Valmieras Integrētajā bibliotēkā pasākums “Sirreālisms igauņu dzejā: Guntars Godiņš un Jāns Malins tiekas Veidenbauma dzimšanas dienā”.

Izstādes

No 2. līdz 28. septembrim Valmieras Integrētajā bibliotēkā izstāde “Dzejniekam un prozaiķim Andrim Akmentiņam – 55”.

No 2. līdz 28. septembrim Valmieras Integrētajā bibliotēkā Dzejas dienām veltīta izstāde.

No 3. līdz 30. septembrim Valmieras pagasta bibliotēkā bērnu literatūras izstāde “Dzejolis un ķircināmpantiņš”.

Citas aktivitātes

No 9. līdz 14. septembrim Mazsalacas pilsētas bibliotēkā izstādes “Dzejoļu parāde” veidošana. Ikviens aicināts izvēlēties dzejoli, noformēt to uz A3 lapas vai cita materiāla un nest uz Mazsalacas pilsētas bibliotēku. Noformētajiem dzejoļiem tiks piešķirtas nominācijas, iesniegtie darbi būs apskatāmi izstādē. Papildu informācija pa tālruni: 27883490.