Aktualitātes / “Dzīves prieks”

“Dzīves prieks”

Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, no 14.augusta līdz 13. oktobrim ir skatāma Daces Krēsliņas Dottas ilustrāciju izstāde “Dzīves prieks”. Ilustrācijas par vienkāršo, bet vērtīgo ikdienas prieku, par dzīves piedzīvošanu, tās mīlēšanu, vieglumu un vasaru.

Vai atceries, kad tā kārtīgi un no sirds izsmējies un biji patiesi priecīgs? Varbūt tas bija brīdis, kad dauzījies ar savu suni — mēģināji viņam atņemt mantiņu, pats izdvešot smieklīgi rūcošas skaņas? Varbūt tas bija toreiz, kad kolēģis izstāstīja savu smieklīgo atgadījumu atvaļinājumā vai kad satiki kādu sen neredzētu draugu? Mums katram ir šie dārgie brīži, kuros jūtamies tik ļoti dzīvi, priecīgi un klātesoši. Tieši par šo vienkāršo, bet vērtīgo ikdienas prieku ir Daces Krēsliņas radītās un izstādē aplūkojamās ilustrācijas.
Dace Krēsliņa šobrīd dzīvo Rīgā, bet nāk no Puzes, ir absolvējusi Ventspils 1. ģimnāziju, ieguvusi maģistra grādu gan Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē, gan arī Londonas Ekonomikas skolā, kā arī ieguvusi zvērinātas advokātes statusu. Tomēr jau turpat piecus gadus Dace ir pievērsusies arī mākslai. 2019. gadā plašu ievērību guva Daces publiskā apņemšanās Instagram katru dienu gada garumā, neizlaižot ne dienu, radīt vienu A5 izmēra akvareļu darbu. Šie darbi vienuviet bija aplūkojami Daces pirmajā personālizstādē „365 dienas” 2022. gada vasarā Jaunpils pilī. Savukārt 2022. gada nogalē apgāds „Zvaigzne ABC” izdeva Daces Krēsliņas sarakstīto un ilustrēto grāmatu „Pasaka par Princesi un Mēnesdēlu”.

“Mani darbi atspoguļo manas vērtības – mīlēt dzīvi, mīlēt dabu, cilvēkus un sevi.” Atzīst māksliniece Dace Krēsliņa.

Papildus informācija:
Karlīne Cercina | mob.26169449 | karline.cercina@gmail.com