Aktualitātes / Erasmus+ projekta “Forward Together” tikšanās Hījumā, Igaunijā

Erasmus+ projekta “Forward Together” tikšanās Hījumā, Igaunijā

No š.g. 21. līdz 24. augustam Hījumā ( Igaunijā) notika trešā starptautiskās projekta darba grupas tikšanās. Programmā: seminārs Kārdlas policijas iecirknī, tēma: “Krīzes vadība (Baltkrievijas krīze, pandēmijas laiks, Ukrainas kara bēgļi), Kerdlas pilsētas bibliotēkas vizīte un seminārs “Mazā biznesa iespējas Igaunijas iedzīvotājiem un e-rezidentiem”, diskusijas ar Palades skolas direktori par mācību nodrošināšanu ukraiņu bērniem, tikšanās Kainas bibliotēkā un saruna par bibliotēkas piedāvājumu Ukrainas kara bēgļiem, Aino Kallas (ievērojamas Igauņu rakstnieces 1878 –1956) vasarnīcas apskate un diskusija par igauņu literatūru un personībām 19. gadsimta sākumā, tāpat arī vairāku citu kultūrvēsturisku vietu apskate vizītes laikā.

Ļoti simbolisks šajā braucienā bija arī divu bāku apmeklējums, jo arī mēs savā projektā meklējam to gaismu, to jauno bibliotēkas lomu, kas sarežģītā vai par krīzes situācijā palīdzētu cilvēkiem neapmaldīties. Viena no atziņām, kas izgaismojās braucienā dzirdētajos pieredzes stāstos un diskusijās, ir savstarpējā atbalsta un uzticēšanās nozīme spēcīgas kopienas veidošanā.

Projekts norisinās no 01.01.2023 līdz 01.01.2025. Vadošais partneris: Kārdlas pilsētas bibliotēka (Hijumā, Igaunija). Sadarbības partneri: biedrība Turku, Sieviešu centrs (Turku, Somija), Ikast kultūras centrs un bibliotēka ( Ikast-Brande, Dānija), Valmieras bibliotēka (Valmiera, Latvija). Ir veiksmīga sadarbības pieredze ar minētajiem partneriem kopīgajos projektos kopš 2014. gada. Projekta uzdevums ir apmācīt vispārējo pakalpojumu sniedzējus (bibliotekārus, pašvaldības iestādēs strādājošos speciālistus, NVO pārstāvjus)- krīzes situāciju risināšanā iesaistītos speciālistus, brīvprātīgos. Iegūtās zināšanas būs noderīgas, lai dotu spēku un iedvesmu cilvēkiem, kuri strādā ar neaizsargātām personām.