Aktualitātes / Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam

Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam

Otrdien, 5. decembrī, Tiesībsarga birojs sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku svinīgā apbalvošanas ceremonijā pasniedza galvenās balvas un atzinības konkursa “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam” šī gada laureātiem. Šogad jau devīto gadu pēc kārtas tas tika rīkots ar mērķi novērtēt un atbalstīt tos cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus, kuri aktīvi pārstāvējuši cilvēku ar invaliditāti intereses. Šī gada konkursā saņemts līdz šim lielākais pieteikumu skaits – kopā 131 pieteikumi 8 nominācijām.

Nominācijā “Kultūras vēstnesis” balvu par sniegto iespēju cilvēkiem ar invaliditāti baudīt kultūras pasākumus un par risinājumiem visiem pieejamai mākslai pasniedza Latvijas Nacionālās bibliotēkas Vispārīgās lasītavas vadītāja Zane Zvaigzne. Kategorijā “Individuāls sniegums” atzinību saņēma Strenču bibliotēkas vecākā bibliotekāre Antra Else. Antra Strenču pilsētas bibliotēkā strādā jau no 2006.gada, un aktīvi iesaistās dažādu ārpus bibliotēkas pasākumu un izbraucienu organizēšanā un koordinēšanā. Tiklīdz kļuva pieejami transporta pakalpojumi cilvēkiem ratiņkrēslā arī pati Antra kļuva par aktīvu ekskursiju, teātru, koncertu un citu pasākumu līdzdalībnieci. “Antra ir mūsu “mūžīgais dzinējs” ar savu neizsīkstošo enerģiju, organizējot ekskursijas, teātra un koncertu izbraucienus. Antra ir mūsu skolotājs situācijām kā būt līdzās un kopā ar cilvēkiem, kuriem ikdiena pasaulē ir drusku citādāka.Viņa mums iemācijusi, ka nekas nav problēma un komandā ir spēks,” tā par Antru stāsta viņas kolēģi.
Novēlam arī turpmāk raženu un priekpilnu darbošanos!