Aktualitātes / Izglītojošs izbraukums kopā ar Jāni Bikši

Izglītojošs izbraukums kopā ar Jāni Bikši

Līdzsvarota dzīve & Eiropas amatierzinātne projektu ietvaros Valmieras bibliotēka rīko izglītojošu izbraukumu vidusskolēniem un citiem interesentiem 27. aprīlī (sestdiena, 10.00-16.00)

Izbraukuma laikā uzzināsim vairāk par tuvējiem avotiem (Pantene, Skaņaiskalns), amatierzinātni un katra iespējām iesaistīties pētniecisko procesu attīstībā. Izbraukumā piedalīsies un par avotu pētīšanu stāstīs ģeogrāfs, grāmatu autors, Vidzemes Augstskolas lektors Jānis Bikše.

Jauniešiem, kas piedalīsies izbraukumā, būs iespēja pieteikties uz tālāku dalību projektā Eiropas amatierzinātne, apmeklēt mācības par mākslīgo intelektu un ar tā palīdzību radīt ko sabiedrībai noderīgu. Vairāk par to 27. aprīlī stāstīs Alīna Pūce.

Dienas programma:

10.00 Izbraukšana no Valmieras Integrētās bibliotēkas, Cēsu ielā 4, Valmierā. 

Apskatīsim 2 avotus – Pantenes svētavotu (Sēļu pagastā) turpceļā un avotu Gudzonu alā (Skaņaiskalns) atpakaļceļā. Pie avotiem darbosimies praktiski, kopīgi vāksim datus pētniecībai un uzzināsim, kā kļūt par amatierzinātnieku.

Kopīgas pusdienas (jēru zupa) un sarunas Jēru klubā.

  • “Kas ir amatierzinātne un kāds man ar to sakars?” / Alīna Pūce, Valmieras bibliotēka
  • Par grāmatu ”Avoti – svētie, skaistie, veselīgie, pārsteidzošie” / Jānis Bikše

Mājupceļš uz Valmieras Integrēto bibliotēku ~15.00

! Svarīgi saģērbties piemērotā apģērbā (vēlams ūdens necaurlaidīgus apavus)

Pieteikšanās līdz 21. aprīlim, aizpildot pieteikuma VEIDLAPU.

Vairāk uzzini, rakstot uz alina.puce@vb.valmierasnovads.lv vai zvanot Alīnai Pūcei pa tālr. 64250831.

Dalībnieku skaits ierobežots!

Valmieras bibliotēkas veidots bezmaksas mūžizglītības kurss “Līdzsvarota dzīve: vide, cilvēks, sabiedrība”. Nodarbību mērķis – celt dalībnieku apziņu par vides un sabiedrības ilgtspējas problēmām, to risinājumiem, kā arī iedvesmot ikdienas paradumu maiņai.

Amatierzinātne ir iedzīvotāju piedalīšanās zinātniskās izpētes procesā visdažādākajos iespējamos veidos: esot par vērotāju, finansētāju, identificējot attēlus, analizējot datus vai pašiem sniedzot datus. (EuroVoc tēzaurs) Projekta “Eiropas amatierzinātne” mērķis ir paplašināt un spēcināt Eiropas amatierzinātnes sabiedrību, veicinot izpratni un palielinot kapacitāti. Bibliotēku loma projektā ir veicināt sabiedrības izpratni par amatierzinātni un rosināt sabiedrību piedalīties zinātnes attīstībā.

Pasākuma plakāts