Aktualitātes / Izstāde “Zinātne Latvijai 2023”

Izstāde “Zinātne Latvijai 2023”

No 8. līdz 20. maijam Valmieras Integrētajā bibliotēka būs skatāma Izglītības un zinātnes ministrijas veidotā izstāde “Zinātne Latvijai 2023”, kas iepazīstina ar divpadsmit Latvijas un diasporas jaunajiem zinātniekiem. Izstādes atklāšana bibliotēkas telpās notiks 8. maijā plkst. 14.00.
“Šis kalendārs un tam sekojošā izstāde ir viens no medijiem, kas vēsta sabiedrībai ne vien to, cik nozīmīga Latvijas izaugsmei ir zinātne, pētniecība un inovācijas, bet arī to, cik radošs, aizraujošs un interesants ir process – būt zinātnē. Kalendārs ir arī vēstures glabātājs. Tāpēc, mēs, Valmiera un konkrēti Vidzemes Augstskola, lepojamies ar savu lapaspusi šajā kalendārā, kas tapusi, pateicoties Dr. sc. ing. Lindai Lancerei – Vidzemes Augstskolas Sociotehnisko sistēmu inženierijas institūta Virtuālās un papildinātās realitātes laboratorijas pētniecei,” atzīmē Vidzemes Augstskolas rektore Agnese Dāvidsone.

Linda Lancere ir viena no divpadsmit izstādes personībām. Viņas pētnieciskās intereses ir saistītas ar virtuālās un paplašinātās realitātes izmantojumu gan fizioterapijā, gan pacientu rehabilitācijā kopumā, veicinot cilvēku spēju sev palīdzēt ar fiziskām kustībām. “Manuprāt, tehnoloģiju nākotne ir tikai tur, kur tā palīdz cilvēkam apzināties sevi. Ja mums ir dati, mums tie uzkrājas, tad mēs spējam jau kaut ko paredzēt uz priekšu un varam novērst ļoti daudz problēmu,” stāsta Linda Lancere.

Izglītības un zinātnes ministrija jau sesto gadu ir izveidojusi “Zinātne Latvijai” kalendāru un izstādi, kas vēsta par divpadsmit Latvijas un diasporas zinātniekiem un zinātniecēm no dažādām paaudzēm, zinātnes nozarēm un zinātniskajām institūcijām, tādējādi parādot Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību.

Zinātnieki, par kuriem var uzzināt izstādē:

  • Ph. D. Anna Kļučņika (molekulārās bioloģijas zinātniece Lielbritānijas uzņēmumā “Laverock Therapeutics”)
  • Dr. biol. Jānis Stāvusis (ģenētiķis, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pētnieks)
  • Mg. phys. Kristaps Paļskis (Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Universitātes (LU) studiju programmas “Daļiņu fizika un paātrinātāju tehnoloģijas” doktorantūras students, Eiropas kodolpētījumu organizācijas CERN pētnieks)
  • Dr. philol. Zita Kārkla (literatūrzinātniece un kritiķe, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece)
  • Dr. med. vet. Līga Kovaļčuka (Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes Klīniskā institūta asociētā profesore un vadošā pētniece)
  • Mg. sc. biol. Ēriks Krūze (Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” pētnieks)
  • Mg. sc. ing. Anda Barkāne (RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Polimērmateriālu institūta pētniece un doktorante)
  • Kārlis Rācenis (Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Nefroloģijas centra ārsts – internists, Rīgas Stradiņa universitātes Militārās medicīnas pētījumu un studiju centra doktorants un pētnieks)
  • Dr. sc. ing. Inese Vārna (LU Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūta vadošā pētniece)
  • Dr. phys. Aleksejs Zolotarjovs (LU Cietvielu fizikas institūta vadošais pētnieks, Optisko materiālu laboratorijas vadītājs)
  • Dr. sc. ing. Linda Lancere (Vidzemes Augstskolas Sociotehnisko sistēmu inženierijas institūta Virtuālās un papildinātās realitātes laboratorijas pētniece)
  • DMA Krists Auznieks (docētājs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra rezidējošais komponists)


Plašāk par izstādi lasi šeit.