Aktualitātes / Kļūt par lasīšanas čempionu? Reāli!

Kļūt par lasīšanas čempionu? Reāli!

Vai tas nav lieliski, ja skolēns var sevi saukt par lasīšanas čempionu un konkurēt vietējā, reģionālā un varbūt pat valsts līmenī?

Arī šogad Skaļās lasīšanas sacensības būs! Esam ceļā uz sesto Valmieras reģionālo Skaļās lasīšanas čempiona titula ieguvēja izraudzīšanos. Tāpēc aicinām skolotājus, vecākus un bibliotekārus mudināt un iedvesmot 5. klašu audzēkņus startam Skaļās lasīšanas sacensībās.

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi arī šogad turpina Skaļās lasīšanas sacensības. Šobrīd 5. klašu skolēni visā valstī gatavojas aizraujošam pirmās kārtas konkursam, sadarbojoties ar savu skolu vai bibliotēku. Daži Valmieras novada skaļie lasītāji jau ir saņēmuši ceļazīmi uz Valmieras novada finālu, bet pirmais sacensību solis turpinās līdz aprīļa beigām. 2023. gada Skaļās lasīšanas čempionu Valmieras novadā izvēlēsim maijā Valmieras bibliotēkā!

Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības tiek organizētas ar mērķi pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Sacensībām piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, tās var būt arī sen aizmirstas un iemīļotas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi.

Valsts fināls plānots 30. septembrī Gaismas pilī, un tā laikā tiks izraudzīts valsts lasīšanas čempions. Valsts čempions uz gadu tiks iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru–iedvesmotāju.

Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome, vietējās bibliotēkas, skolas un grāmatnīcas. Valsts finālistiem dāsnu dāvanu karšu skaitu nodrošina SIA “Jānis Roze” un apgāds “Zvaigzne ABC”. Palīgu rindās ir arī Latvijas pašvaldības, skolotāji, bibliotekāri – reģionālo sacensību kuratori un bērnu vecāki.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties ŠEIT.

Vairāk informācijas, rakstot e-pastu uz lolita.dreimane@vb.valmierasnovads.lv vai zvanot uz Bērnu apkalpošanas nodaļu: 6422251226332241.

Aicinām noskatīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Bērnu literatūras centra organizēto Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības semināru, kas notika 22.02.2022. Tā video ieraksts pieejams LNB YouTube kanālā

Skaļās lasīšanas čempiona 2022 Gustava Liepājnieka video uzruna turpmākajiem sacensību dalībniekiem pieejama ŠEIT