Aktualitātes / Kristīnes Kliginas darbu izstāde “Laika upe”

Kristīnes Kliginas darbu izstāde “Laika upe”

Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 28. jūnijam skatāma gleznotājas un tekstilmākslinieces Kristīnes Kliginas darbu izstāde “Laika upe”.

Kristīnes Kliginas izstāde “Laika upes” ir vizuāls stāsts par autores atmiņām no pagātnes un esību šodienā. Katru personību šodienā ietekmē  pagātnes kods, ko esam saņēmuši gan no vecākiem, vecvecākiem un senākiem senčiem, kā rezultātā veidojot mūsos jaunu identitāti. Mēs esam senā turpinājums jaunajā.

Lai tēlaini paspilgtinātu senā ietekmi uz šodienu, autore savos darbos apvieno gan materiālus ar pieredzi, gan jaunus materiālus, kas rezultātā veidojot jaunu materialitāti. Savā gadu gaitā attīstītajā autortehnikā, apvienojot tekstilmākslu un glezniecību, autore ir radījusi darbu sēriju, kurā dominē punkts un līnija. Punkts kā visa sākums.

Māksliniece bakalaura grādu ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Tekstilmākslas nodaļā un maģistra grādu LMA Glezniecības nodaļā. Paralēli tam, ka Kristīne rada mākslu, ikdienā viņa nodod savu iegūto pieredzi un zināšanas mākslas skolā, mācot gleznošanu, zīmēšanu, mākslas valodu un tekstilmākslu. Kopš 2016. gada aktīvi piedalās dažādās grupu izstādēs gan vietējās, gan starptautiska mēroga. Kopš 2018. gada māksliniece ir Latvijas tekstilmākslas asociācijas biedre. Kristīnes darbi ir starptautiski novērtēti gan ar atzinības rakstiem, gan Francijas muzejs Anžērā pēc Starptautiskās biennāles ir iegādājies darbu muzeja fondiem. Darbi ir nonākuši arī privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, Austrālijā, Sauda Arābijā, Japānā, ASV. Turklāt Siguldas Gaujas senleju rotā Kristīnes radīta vides tekstila skulptūra Lācis, kuru ikviens var aplūkot, šķērsojot senleju ar gaisa vagoniņu.

Visus izstādē iekļautos mākslas darbus iespējams iegādāties, sazinoties ar izstādes rīkotāju “Galerija Laipa”, Karlīni Cercinu.

Papildu informācija:
Karlīne Cercina,