Aktualitātes / Lasīt skaļi un kļūt par Lasīšanas Čempionu!

Lasīt skaļi un kļūt par Lasīšanas Čempionu!

Vai tas nav fantastiski, ja skolēns var sevi saukt par lasīšanas čempionu un konkurēt vietējā, reģionālā un varbūt pat valsts līmenī?

Arī šogad Skaļās lasīšanas sacensības notiek – tās turpina Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi.

Šobrīd 5. klašu skolēni visā valstī piedalās sacensību  pirmajā kārtā sadarbojoties ar savu skolu vai bibliotēku. Daži Valmieras novada skaļie lasītāji jau ir saņēmuši ceļazīmi Valmieras novada finālam, bet 1. sacensību solis veiksmīgi turpinās līdz aprīļa beigām, jo 8.maijā kronēsim jau septīto Skaļās lasīšanas čempionu Valmieras novadā!

Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības tika organizētas ar mērķi pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Sacensībām piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan tās var būt sen aizmirstas un iemīļotas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi.

Prieks par to, ka finālistus arī šogad atbalsta Valmieras novada pašvaldība un uzņēmēji, tādejādi iesaistoties lasīšanas veicināšanā. Lai mums visiem izdodas!