Aktualitātes / LASĪTPRIEKA SVINĪBAS

LASĪTPRIEKA SVINĪBAS

Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā 15. februārī godināja Lasītprieku un atskatījās uz 2023. gadu! Piedalījās gan Valmieras skolu dažāda vecuma bērni un jaunieši, gan bibliotekāri, skolotāji un vecāki. Skanēja daudz labu vārdu un vēlējumu saistībā ar grāmatu lasīšanu.

Lasošākā ģimene ar bērniem – mamma Līga, bērni Andrejs un Anna Jasmīne Cvetkovi – kopā izlasīja gada laikā vairāk par 500 grāmatām! Čaklākā lasītāja 2023. gadā – Valmieras sākumskolas audzēkne Agnese Pārupe no 3. klases izlasīja vairāk par 200 grāmatām! Centīgi lasīja grāmatas arī Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas dalībnieki. Prieks, ka Valmieras Pārgaujas sākumskola atsāka tradīciju piedalīties programmā kolektīvi – Pateicību par centīgu lasīšanu saņēma 3.a klase ar skolotāju Diānu Alliku. Īpašu prieku lasīšanas ekspertiem sagādāja 3 balvu izloze, tajā piedalījās visas vērtēšanas anketas ar Valmieras bibliotēkas kodu. Pateicoties Lasīšanas vēstnesei Evijai Dzvinko, lasītāji tika pie Kultūras centra ielūgumiem uz koncertu, kā arī Valmieras bibliotēkas sagādātās saldumu izlases. Visu 2023. gadu lasīšanas veicināšanā piedalījās Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola ar savu audzēkņu (skolotājas Silvijas Melnūdres mudinātu) darbiem izstādēs “Emīla darbi un nedarbi”, “Sprīdītis pasaulē”. Skatītāju balsojuma rezultātā īpašu balvu saņēma Anželika Anna Rozīte ar savu redzējumu – “Sprīdītis Parīzē”.

Pasākuma dalībniekus priecēja fragmenti no iepriekšējā gada Lielajiem Lasīšanas svētkiem – video no Jaunzēlandes Baltā mākoņa latviešu skoliņas un Levantes latviešu skoliņas “Ābelīte”. Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas grāmatu kolekcijas tiek lasītas visā pasaulē! Tas arī dod pārliecību, ka, tikai kopīgiem spēkiem un sadarbojoties, lasītprieks nezudīs, bet augs augumā.

Visiem pasākuma dalībniekiem prieku sagādāja radošie jaunieši no Valmieras Viestura vidusskolas Teātra klases. Evelīna Vanaga mudināja vairāk lasīt grāmatas, jo tas ne tikai dod prieku (īpaši, ja ir atrasta īstā grāmata), bet arī palīdz mācībās. Stāstnieku Ķēniņš Niks Virkavs savukārt dalījās ar pasakas un spoku stāsta aizrautīgu stāstīšanu.

2024. gads ir tikai sācies, taču Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa aicina visus piedalīties lasīšanas aktivitātēs – Grāmatu Bingo, konkursā “Mana Grāmatu Karaliene”, kā arī nezaudēt lasītprieku un nākt uz bibliotēku!

Pasākuma galeriju var aplūkot šeit