Vidzemes stāstnieku festivāls

Vidzemes stāstnieku festivāls "Stāsti krēslā" norisināsies Valmierā trīs dienas no 9. oktobra līdz 11. oktobrim.

9. oktobrī  no  plkst. 11.00 notiks festivāla atklāšana Valmieras integrētajā bibliotēkā. Tajā piedalīsies UNESCO LNK "Stāstu bibliotēku"  pārstāvji no visas Latvijas. 

Pēc atklāšanas plkst. 12.00 - 13.00 Bērnu apkalpošanas nodaļā notiks pasākums  "Mans dzimtas stāsts par Valmieru" .

Festivāla pirmās dienas aktivitātes norisināsies Valmieras bibliotēkā, Valmieras pansionātā, Valmieras 5. vidusskolā un pirmskolas izglītības iestādē "Krācītes".

Stāstnieki - Ingūna Radziņa, Sanda Salmiņa un Inga Brūvere ar pasakām un stāstiem viesosies PII "Krācītes". Valmieras pansionātā ar stāstiem dalīsies Guntis Pakalns, Agita Lapsa un Līga Stebere. Valmieras 5. vidusskolā ar skolēniem tiksies Aelita Punkstiņa un Gunta Daļecka.

Festivāla dienā ieplānotas vairākas meistarklases, kuras vadīs stāstniecības eksperti Māra Mellēna un Guntis Pakalns. Pēcpusdienā stāstniekus gaida ekskursija pa Valmieru un  vakarēšana ar veļu laika stāstiem Lucas muižā.

10. oktobrī  no plkst. 11.00 - 16.00 stāstnieku teltī pie Valmieras kultūras centra norisināsies šādi pasākumi:  

plkst. 11.00 - 12.00  tiek gaidīti bērni un visi, kas sirdī saglabājuši bērnišķīgo prieku par pasakām.

plkst. 12.00 - 14.00 "Pilsētas stāstos" aicinām valmieriešus klausīties un dalīties ar saviem stāstiem par dzīvi pilsētā, jautriem un skumjiem atgadījumiem un notikumiem.

plkst. 14.00 - 16.00 "Tirgus stāstos" dzirdēsim Latvijas stāstnieku sagatavoto programmu. Vienlaicīgi pilsdrupu estrādē ( Valmieras muzeja teritorijā)  klausīsimies stāstos dažādos Latvijas dialektos.

Dienas noslēgumā plkst. 20.00 - 24.00 latvisko danču un stāstu vakars bijušajā Valmieras mākslas skolā (V. Baloža iela 5). Muzicēs folkloras kopa "Ore". Ieeja brīva.

11. oktobrī -  festivāla noslēguma dienā dalībnieki Valmieras pagasta kultūras namā iepazīsies ar Vidzemes krēslinieka amatu . Vidzemes krēslinieku sētas saimniece un keramiķe Irisa Vainovska stāstīs par Vidzemes krēslu amata meistariem. Jānis Ēvele vadīs krēslu pinuma tehnikas darbnīcu.

Festivālu organizē Vidzemes kultūras un mākslas biedrība "Haritas" kopā ar sadarbības partneriem, tai skaitā Vidzemes stāstniekiem un Valmieras bibliotēku.