Novadpētniecība / Valmieras apkaime un novadi / Burtnieku apvienība / Skolotājas Aleksandras Petrovas darba gaitas Vecates pamatskolā, laika posmā no 1955. līdz 1975. gadam. (VECATES pagasts)

• Pievienots​: 12.10.2021.
  • Sagatavoja: Ilze Zariņa
  • Organizācija​: Vecates pagasta bibliotēka

Padomju laiks…. Arī es esmu tā laika bērns. Reizēm, par to domājot, mēģinu saprast, vai šis laiks manī ir atstājis kādas negatīvas pēdas? Un saprotu, ka man, kā tā laika bērnam, daudz svarīgāka par politisko situāciju ir bijusi apkārtējo cilvēku mīlestība un atbalsts. Arī es esmu atdevusi godu pionieru kaklautam, jo skolā tāds bija laiks…, bet caur visu to, skolotāji manī ielikuši pamatvērtības, kuras man šodien ļauj mīlēt un cienīt savu dzimto zemi. Jebkuras attīstības pamatā ir cilvēks. Tādēļ šo darbu veltu skolotājai, kura, neskatoties uz laikmeta situāciju, lika stabilus, drošus un vērtīgus pamatus savu audzēkņu turpmākai dzīvei.

Ilze Zariņa, Vecates bibliotēkas vadītāja.

Plašāk:

Skolotājas ALEKSANDRAS PETROVAS darba gaitas VECATES PAMATSKOLĀ laika posmā no 1955. līdz 1975. gadam.

Atslēgvārdi:

Vietvārdi: Vecate, Valmiera, Mazsalaca, Baltinava, Cēsis, Valdekas (Valdeķu) pils, Vecates skola, Galdnieki.

Iestādes, organizācijas: Vecates pamatskola, Latvijas Lauksaimniecības akadēmija, Vecates ciema izpildkomiteja.

Personas: Aleksandra Petrova, Aija Aparjode (Penka), Ilga Ratniece, Līga Boķe, Vilma Bērziņa, Margarita Ragže (Romanovska), B. Romiete, K. Grieze, M. Mežaka.