Novadpētniecība / Valmieras apkaime un novadi / Burtnieku apvienība / Teātra spēlēšanas tradīcijas Rencēnu pagastā

Teātra spēlēšanas tradīcijas Rencēnu pagastā

• Pievienots: 23.10.2018
  • Sagatavoja: Andra Auniņa
  • Organizācija: Rencēnu pagasta 1. bibliotēka

Materiāls sniedz ieskatu teātra spēlēšanas tradīcijā Rencēnu pagastā, sākot ar 1927. gadu, kad Rencēnu Lauksaimniecības biedrība sarīko bazāru ar tam vakarā sekojošu teātra izrādi. Vēlāk iezīmēta Rencēnu kultūras nama dramatiskā kolektīva darbība un kapelas “Rencēnu prāģeri” darbību, kas aktīvi iesaistās dažādu dramatisko iestudējumu veidošanā, līdz pat dalībai Valmieras Drāmas teātra iestudējumos Pētera Lūča vadībā. Saturā arī par teātra spēlēšanu Camphill ciematā “Rožkalni” un Rencēnu amatierteātra “Jautra kompānija” darbību.

Vairāk:  (teātra spēlēšans tradīcijas Rencēnu pagastā)

SKOPIE PIETURAS PUNKTI

Atslēgvārdi

Organizācijas: Amatierteātris, Rencēnu amatierteātris “Jautra kompānija”, Camphill ciemats “Rožkalni”, Folkloras kopa “Rota”, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Latvijas PSR Zinātņu Akadēmijas Andreja Upīša valodas un literatūras institūts, Leona Paegles Valsts Valmieras Drāmas teātris, Mākslas darbinieku nams, Naukšēnu 6.-klasīgā pamatskola, Radošais festivāls “Ļembasts”, Rencēnu kultūras nama dramatiskais kolektīvs, Rencēnu kultūras nams, Rencēnu ciema kultūras nams,. Rencēnu Lauksaimniecības biedrība, Rencēnu prāģeri, Rencēnu pamatskola, Rencēnu Tautas nams, Rīgas Dailes teātris, Rūjienas Senioru māja, teātra pulciņš “Rozīnīte”, Valmieras teātris, Vidzemes koncertzāle “Cēsis”,. Zemnieku Drāmas teātris, Ziemeļlatvijas teātris, Piltenes prāģeri.

Vietvārdi: Rencēni, Rencēnu pagasts, Burtnieku novads, Rožkalni, Rīga, Mežaparka estrāde

Personas: A. Beitāns. A. Lipe. A. Meneks. A. Pastors. A. Žingele. Agris Māsēns. Aija Karlivāne. Aivars Līnis. Alīna Parfjonova. Andrejs Kārkliņš. Andrejs Renckulbergs. Andrejs Upmacis. Artis Mednis. Arturs Vadītājs. Arvīds Krēpausis. Augusts Rolmanis. Ausma Vēvere. Ādolfs Atslēga. B. Gustsons. Brāļi Piebalgi. Brāļi Skrači. Brigita Punkstiņa. Brigita Šilberga. D. Lācis. D. Zariņš. Dzintra Āboliņa. Dzintra Gaile (arī Zaķīte). E. Gailis. E. Irklis. E. Kleinmane. Edgars Lipors. Edgars Zeide. Elīna Bombaka. Elmārs Irklis. Ernests Spruls. G. Gustsone. G. Kego. G. Kūlainis. Gatis Cukmacis. Gerda Riekstiņa. Gunārs Ulmanis. H. Oliņš. Herberts Baltgalvis. Herberts Vēliņš. I. Tilcēns. Ilona Kalniņa. Ināra Krieva. Ināra Žingele. Inga Neimane. Irēna Garā. Iveta Priedīte. Ivita Goldberga – Miljone. J. Kaže. J. Kleinmanis. J. Meneks. J. Sprincis. Jana Kalniņa. Jānis Bemberis. Jānis Kiršblats. Jānis Sedlenieks. Jāzeps Baško. Kaspars Breidaks. Kārlis Miķelsons. Kārlis Neimanis. Kārlis Sedvalds. L. Lapsa. Laimonis Muzikants. Linards Apinis. Līga Putniņa. M. Beļēviča. M. Grīnberga. M. Kalniņa. M. Kaže. M. Klapers. Madara Gudre. Maija Lepiksone. Maija Skrača. Mārīte Saulīte. Miķelis Žideļūns. Monvids Vēveris. Ozolu ģimene. P. Karlivāns. Paulīne Vektere. Pēteris Lūcis. R. Beķere. R. Blažis. R. Dušenko. R. Gulbe. Raimonds Indrāns. Rasma Tetere. S. Bankina. S. Medne. Silvija Daina. T. Kencis. V. Kalniņa. V. Pastors. Valdis Rūja. V. Vadmaliņa. Valda Savicka. Valdis Mazurs. Vilma Bembere. Vilnis Neimanis. Vitauts Auniņš. Vitauts Skujiņš. Vīgante. Zigurds Āboliņš. Z. Melbārde. Žanna Šimoņaka-Rinmane.

Citi: Jaungada karnevāls, konkurss “Talantam pa pēdām”, Rīga Plaza Skolu teātru olimpiāde,  Lauku kapelu salidojums. Pagalma teātra svētki