Novadpētniecība / Valmieras apkaime un novadi / Rūjienas apvienība / Teātra spēlēšanas tradīcijas Jeru pagastā

Teātra spēlēšanas tradīcijas Jeru pagastā

• Pievienots: 23.0.2018
  • Sagatavoja: Dzintra Vende
  • Organizācija: Jeru pagasta bibliotēka

Ziņas par pirmajām Jeru pagastā iestudētajām izrādēm vēl nav apzinātas, bet no avīžu rakstiem var noprast, ka tā nopienti jerieši teātra spēlēšanai pievērsās, kad 1926. gadā Endzeles muižā atklāja jaunu izrīkojuma zāli. Kā tradīcija bija izveidojusies pasākumu programma – vispirms kāda lekcija, tad kora koncerts, pēc tam teātra izrāde un noslēgumā sekoja dejas, jeb kā agrāk teica – deja.

Vairāk skatīt prezentācijā:

Teātra spēlēšanas tradīcijas Jeru pagastā

Atslēgvārdi

Personvārdi: Roberts Pelēkais, Alfrēds Lapinskis, I. Strautmalis, A. Trumpis, V. Mednis, Eduards Siliņš, E. Kalcenavs, Millija Ozoliņa, M. Kalniņa, Zelma Lauberte, Betija Lapsiņa, Lūcija Linde, Arnolds Dzilna, M. Stiere, Sergejs Apsītis, J. Tupuriņš, Biruta Pasīte, Berta Briede, Minna Krūmiņa, Agris Krūmiņš, Olga Rudiņa, Gerda Apsīte, Sergejs Apsītis, Aija Timošenkova, Edgars Bračs, Anita Šāvēja, Marta Berga, Marga Deičmane, Māra Siliņa, Velta Berga, Vilis Lapsa, Jānis Ķeksis, Vitauts Bērziņš, Voldemārs Semerovs, Jānis Beriņš, Mirdza Miglava, Paulis Miglavs, Vilnis Bergs, Lilija Freimane, Lūcija Bērziņa, Marga Deičmane, Indra Skuja, Kārlis Freimanis, Anda Apare, Ērika Rāve, Anita Matorina, Regīna Priede, Jānis Rullis, Ilze Leska, Dace Ķīķule, Ilmārs Apsītis, Eduards Medens, Vita Medene, Juris Alps, Juris Paeglis, Baiba Vesere, Jānis Mugins, Eva Gulbe, Liene Vesere, Daira Buraka, Mairis Vaits, Dainis Netlis, Māris Lucis, Rudīte Zariņa, Māris Freimanis, Mārtiņš Mors, Jevgenijs Menjoks, Georgs Gļibickis, Andris Rakeckis, Santa Liekniņa, Dzintra Vende.

Organizācijas: Jeru izglītības biedrība „Stars”, Jeru pagasta aizsargu nodaļa, Lauku jaunatnes biedrības Jeru nodaļa, Jeru 6. kl. pamatskolas padome, Jeru pag. Oleru I pak. pamatskola, Jeru pagasta Aizsargu jauktais koris, Oleri, Jeru nodaļas Lauku jaunatnes biedrības koris Oleros, Jeru vīru dubultkvartets, Sedas orķestris, Jeru teātra trupa, Jeru Lauksaimniecības b-bas kulturālā sekcija, Naukšēnu kultūras nams, Rūjienas kultūras nams, Ēveles kultūras nams, Sēļu pagasta sākumskola,R. Blaumaņa un J. Rozentāla muzejs.

Vietvārdi: Jeri, Jeru pagasts, Endzeles pils, Endzeles muiža, Jeru skola, Oleru skola, Bērzaine, Kauguri, Ipiķi, Rubene, Vecate, kolhozs “Ziemeļi”, Lode, Cempi, Dikļi

Uzziņai: Jeru izglītības biedrība „Stars” darbojās no 18.01.1922. līdz 02.06.1939.

Jeru pagasta aizsargu nodaļa darbojās no 16.08.1919. līdz 1940. gadam.

Lauku jaunatnes biedrības Jeru nodaļa darbojās no 03.04.1930. līdz 23.12.1935.