Aktualitātes / Mākslinieces Dinas Dubiņas emaljas gleznu izstāde

Mākslinieces Dinas Dubiņas emaljas gleznu izstāde

Valmieras Integrētajā bibliotēkā līdz 22. februārim apskatāma mākslinieces Dinas Dubiņas emaljas gleznu izstāde.

Dina Dubiņa kopš 1990. gada pievērsusies unikālam mākslas darbu tapšanas veidam – lielformāta emaljas gleznām. Dinas Dubiņas radītie mākslas darbi top ugunī. Kā uzskata māksliniece, tie nes saules un gaismas enerģiju, kas it sevišķi ir vajadzīga šobrīd.

“Centrālais darbs arī Valmieras ekspozīcijā ir “Vidzemniece ar Ķenča cepuri”. Šis man ir viens no vismīļākajiem darbiem!” saka metālmāksliniece Dina Dubiņa. Vidzemniece, it kā pārraugot pilsētas ritmu, katru dienu redzama no centrālā Gaujas tilta arī nakts stundās. Glezna ir izvietota bibliotēkas 2. stāva lasītavā.

Māksliniece strādā ar juvelieru emalju, var teikt, ka pasaulē viņa ir viena no retajiem māksliniekiem, ja ne vienīgā, kas šajā tehnikā veido lielformāta gleznas.

“Es lietoju juvelieru emalju, kas parasti rotās tiek lietotas mazos gabaliņos kā uz Faberžē olām, šīs emaljas ir domātas zeltam, zelta rotām,” stāsta māksliniece.  “Glezna sastāv no daudziem gabaliņiem. Katrs gabaliņš ir kādas trīs līdz piecas reizes apdedzināts 1000 grādos pusotru līdz divas minūtes. Mākslas darbs caur rokām ir izgājis daudzas reizes. Emaljas darbi top diezgan ilgi, jo smagākā daļa ir emaljas sagatavošana,” māksliniece skaidro darbu tapšanas procesu.

Dina Dubiņa ir Mākslinieku savienības un IAA biedre kopš 1983. gada. Piedalījusies vairāk kā 200 izstādēs Latvijā, Krievijā, Lietuvā, Igaunijā, Japānā, Dānijā, Austrijā u.c. Vairāk kā 40 personālizstādes Latvijā, Krievijā, Vācijā u.c. Darbi atrodas Latvijas, Krievijas un Vācijas muzeju fondos un privātkolekcijās visā pasaulē.

Visus izstādē iekļautos mākslas darbus iespējams iegādāties, sazinoties ar izstādes rīkotāju Karlīni Cercinu (“Galerija Laipa”).

Papildus informācija:

Karlīne Cercina