Aktualitātes / No Aļaskas līdz Kambodžai kopā ar rakstnieci un pasaules apceļotāju Zani Eniņu

No Aļaskas līdz Kambodžai kopā ar rakstnieci un pasaules apceļotāju Zani Eniņu

30. aprīlī Valmieras Viestura vidusskolas vidusskolēniem Valmieras pagasta bibliotēkas organizētajā pasākumu ciklā “Skolēns satiek R.A.K.S.T.N.I.E.K.U” bija iespēja satikt rakstnieci, ceļotāju, bloga mugursoma.lv autori un lielisku personību Zani Eniņu. Pasākuma mērķis bija iepazīties ar Zanes Eniņas ceļošanas pieredzi, uzzināt par alternatīvajām ceļošanas iespējām iepretim tradicionālajai ceļošanai, drošību ceļošanas laikā, ceļotājam izdevīgu finanšu plānošanu, jauniešu brīvprātīgo darbu citās pasaules valstīs, gūt jaunus iespaidus un iedvesmu saviem sapņu ceļojumiem. Sarunas laikā tika akcentētas tādas vērtīgas atziņas kā ceļošanas pieredze, kas viennozīmīgi dod iespēju paplašināt savu pasaules redzējumu, padziļinātu skatījumu uz cilvēku un dabas attiecībām, savu spēka resursu apzināšanos un pasaules kā brīnuma piedzīvošanu neatkarīgi no tā, kur atrodies – sēņojot Latvijas mežos vai vērojot Jukonas upes varenumu. Zane Eniņa ir apceļojusi vairāk nekā 80 valstis, sniedzot arī citiem iespēju ielūkoties savā ceļošanas ikdienā blogā www.mugursoma.lv, kur kaut uz brīdi var sajust konkrētās valsts kultūras un dabas elpu.
Ir jāatzīmē, ka 2020. gadā iznākusi Zanes pirmā grāmata “Nekaunīgais pingvīns” par piedzīvojumiem gandrīz astoņu mēnešu ilgajā ceļojumā pa Dienvidameriku, Lieldienu salu un Antarktīdu, tai sekojusi 2022. gadā – otrā grāmata “Uz Aļasku un atpakaļ” un trešā grāmata “Santjago ceļš: plāksteris pēdām un sirdij”. Pēdējo lielo ceļojuma stāstu uz Āzijas reģioniem var iepazīt 2023. gadā iznākušajā rakstnieces ceturtajā grāmatā “Pārziemot Āzijā”.
Pēc tikšanās ar Zani ir palikusi iedvesmas pilna pēcgarša tam, ka viss ir iespējams, ja esi atvērts pasaulei! Izrādās, ja stipri vēlies, vari nokļūt arī Antarktīdā pie pingvīniem! Atvadoties Zane novēlēja visiem apzināties to, ka latvieši ir unikāli ar savām zināšanām par Latvijas dabas veltēm, citās valstīs par to latvieti patiešām apbrīno! Nezaudēsim to un kopsim ar atbildību, nododot šīs zināšanas nākamajām paaudzēm!

Informāciju sagatavoja
Inga Grīnbauma,
Valmieras pagasta bibliotēkas vadītāja