Notikumi / Nodarbību cikla “Dzīvo zaļi” pirmais pasākums

Nodarbību cikla “Dzīvo zaļi” pirmais pasākums

Norises datums: 04.06.2024

4. jūnijā Valmieras Integrētajā bibliotēkā notiks pirmais pasākums bezmaksas nodarbību cikla “Dzīvo zaļi” ietvaros. Tā mērķis ir veicināt sabiedrības zināšanas par
vides ilgtspējas jautājumiem, to iekļaušanu ikdienas rīcībā un izpratni par apritīguma sasaisti ar klimata pārmaiņu novēršanu.

Pirmās nodarbības laikā dalībniekiem būs iespēja uzzināt vairāk par bioloģisko atkritumu šķirošanas nozīmīgumu un to, kā šis process norit Daibes atkritumu poligonā. Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “ZAAO” vides izglītības projektu un mācību vadītājas Evija Tiltiņa un Baiba Līviņa-Jarohoviča sniegs detalizētu pārskatu par bioloģisko atkritumu šķirošanu, kas ir būtiska ilgtspējīgas atkritumu apsaimniekošanas sastāvdaļa. Tiks aplūkoti arī dažādi finansiālie aspekti, tostarp veidi, kā iedzīvotājiem šāda šķirošana var samazināt
izmaksas.

Katram apmeklētājam būs iespēja piedalīties kompostēšanas meistarklasē, ko vadīs Zane Kopštāle, Zero Waste Latvija pārstāve un vides izglītības kontu Komposts LV vadītāja. Meistarklases laikā dalībnieki iegūs praktiskus padomus par ērtu bioloģisko atkritumu šķirošanu dzīvesvietā un to efektīvu pārstrādi kompostā, kas veicina resursu apriti un samazina atkritumu daudzumu.


Pasākuma programma:
17.15 – 17.30 Ierašanās, kafija
17.30 – 17.40 Europe Direct Vidzeme uzruna
17.40 – 18.10 Evija Tiltiņa un Baiba Līviņa-Jarohoviča, lekcija
“Bioatkritumu šķirošana un apsaimniekošana”
18.10 – 19.10 Zane Kopštāle, kompostēšanas meistarklase
“Špikeris bioatkritumu mazināšanā, šķirošanā un atjautīgā
izmantošanā”
19.10 – 19.30 Jautājumi un sarunas.

Nodarbību ciklā “Dzīvo zaļi” ir paredzētas trīs nodarbības, nākamās plānotas rudenī. Pasākumu organizē Europe Direct Vidzeme sadarbībā ar Valmieras Integrēto bibliotēku. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 26099521.


Europe Direct ir Eiropas Komisijas informācijas centru tīkls, kas darbojas visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, lai sniegtu bezmaksas informāciju ikvienam iedzīvotājam par ES darbības jomām, kā arī aicinātu ikvienu iesaistīties ES notiekošajos procesos un izmantot iespējas, ko sniedz dalība ES. EUROPE DIRECT Vidzeme darbību finansiāli atbalsta Eiropas Komisija.

Nodarbību cikla "Dzīvo zaļi" pirmais pasākums Valmieras Integrētajā bibliotēkā

Kontaktinformācija saziņai: Maija Rieksta, EUROPE DIRECT Vidzeme vadītāja,
e-pasts: maija.rieksta@vidzeme.lv, mob.nr. 26099521
Vairāk par EUROPE DIRECT Vidzeme ŠEIT.