Notikumi / Rūvēnieši- mācītāji, grāmatizdevēji un apgaismotāji

Rūvēnieši- mācītāji, grāmatizdevēji un apgaismotāji

Norises datums: 19.04.2023

19. aprīlī no plkst. 10.00 Rūjienas kultūras namā Rūjienas pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Valmieras bibliotēku un Latvijas Nacionālo bibliotēku projekta “Ceļā uz “Latviešu grāmatai 500 Latvijas reģionos: izdevējdarbība un tekstu izplatība senāk un tagad” ietvaros rīko tematisku pasākumu “Rūvēnieši- mācītāji, grāmatizdevēji un apgaismotāji”.

Pasākumā ar 3 priekšlasījumiem pievērsīsim uzmanību Rūjienas grāmatniecības vēsturei. Rūjienas izstāžu zāles vadītāja un pilsētas vēstures pārzinātāja Līga Siliņa  iezīmēs apgaismības darbinieka, mācītāja un grāmatizdevēja Gustava Bergmana (1749—1814) izcilo devumu. Grāmatzinātnieks, LNB vadošais pētnieks Viesturs Zanders priekšlasījumā “Laulībā ar burtiem: Jānis Abučs (1914-1978) un apgāds “Ziemeļblāzma”” vēstīs par  Rūjienā dzimušo, skolas un darba gaitas uzsākušo, vēlāko grāmatu apgāda  "Ziemeļblāzma" izveidotāju un grāmatizdevēju. Savukārt par sakrālās literatūras tulkošanu un  izdošanu, tās izaicinājumiem 21.gadsimtā stāstīs Ingmars Zemzaris  (1973) - mācītājs, tulkotājs, grāmatu izdevējs.
Dienu kuplinās grāmatu galds, skolēniem un pārējiem interesentiem domātā erudīcijas spēle Ko TU?  un ekskursija Rūjienā.