Notikumi / Tikšanās ar Jurģi Liepnieku

Tikšanās ar Jurģi Liepnieku

Norises datums: 16.02.2023

16.02. 2023.  plkst. 17: 30 Valmieras integrētās bibliotēkā, Cēsu ielā 4, tikšanās ar publicistu, politikas ekspertu, rakstnieku Jurģi Liepnieku. Grāmatas “Mans nabaga pirāts” atvēršana. Arī jautājumi un atbildes.

Par autoru:
Jurģis Liepnieks studējis sengrieķu un latīņu valodas un filozofiju, lielāko daļu dzīves strādājis kā sabiedrisko attiecību, stratēģisko komunikāciju un politikas padomnieks. Bijis vairāku Latvijas ministru prezidentu un ministru padomnieks.

Grāmatas apraksts  
JUMAVA: “Pēc sešpadsmit laulības gadiem Marats vēlas tikt vaļā no savas sievas, taču šķiršanās viņam nešķiet labs risinājums. Tā būtu nedziedināma trauma meitai, vainas sajūta viņam, kā arī savstarpēji pārmetumi un strīdi, tāpēc Marats izšķiras par sievas slepkavību. Viņš spriež, ka nāve arī Tvinkai pašai būs daudz labāks ceļš nekā šķiršanās. Viena lieta ir salauzt kādam sirdi divdesmit gadu vecumā, pavisam cita – salauzt sievietei dzīvi četrdesmit gados. Dimitrijs, viņa labākais draugs, kuram Marats atklāj savu nodomu, salīdzina viņu ar Dostojevska Raskoļņikovu un cenšas atrunāt, taču ir par vēlu. Šis ir kriminālromāns, kura varoņi ir filozofi, kas pieņem nepareizus lēmumus, bet uzdod sev pareizus jautājumus. Romāns par mīlestību, noziegumu un sodu.”
 
Atsauksmes par grāmatu:
Rakstniece Inga Grencberga Instagram raksta: “«Mans nabaga pirāts» Jurģis Liepnieks
Grāmata ir tik dziļa un daudzslāņaina, ka man šķiet – esmu izlasījusi tikai daļu no tās. Izbaudīju filozofiskās atsauces un intertekstualitāti. Manī nevienu brīdi nebija sajūtas, ka grāmata ir didaktiski spriedumi par bagāto un vareno visatļautību.
Man joprojām ne pārāk patīk lasīt “detektīvu & trilleru” žanra grāmatas … bet šī grāmata, lai arī slepkavības un izmeklēšanas stāsts – man daudz vairāk bija attiecību stāsts – attiecības katram pašam ar sevi, attiecības ar savām vērtībām, attiecības ar to, kam katrs tic un protams – attiecības vienam ar otru. Nevienas no tām nav vieglas, pašsaprotamas un iepriekš paredzamas vai apzināti virzāmas. Ļoti iesaku šo grāmatu!”