Novadpētniecība / Novadnieki / Literāti / Volkēviča Vera

Volkēviča Vera

Dzimusi:1915. gadā Vecpiebalgā, Latvijā
Mirusi:1989. gadā Valmierā, apbedīta Dīvala kapos
Darbības joma:rakstniece
Saistība ar novadu:dzīvoja Valmierā
Volkevica Vera

Dzīve un radošā darbība

Volkēviča Vera (dzimusi Gargurne; 1915. gadā Vecpiebalgā  – 1989. gadā Valmierā, apbedīta Dīvala kapos) – rakstniece.
Mācījusies Vecpiebalgas pamatskolā un Vestienas divgadīgajā lauksaimniecības skolā. Bijusi izsūtījumā Vorkutā. Pēc atgriešanās Latvijā strādā par krāsotāju. Šajā darbā iegūst neārstējamu slimību – alerģiju. Viņa ļoti mīlējusi suņus, grāmatu lasīšanu un operu, skaistas puķes ar svešiem un sarežģītiem vārdiem un aizvien kārtību ap sevi. Vienīgi nav paticis gatavot ēst – to uzskatījusi par lieku laika nosišanu.
Dzīves laikā izveido pamatīgu kartotēku par sengrieķu mitoloģiju.
darbi: Klaidonis un Dārgā: stāsts. – Valmiera: SIA Imanta, (1992) – 47 lpp. Pļauka: romāns 4 grām. – Rīga: [SIA, Neatkarīgā Cīņa], (1993)

Foto: https://timenote.info/lv/Vera-Volkevica

Elektroniskie resursi:

https://timenote.info/lv/Vera-Volkevica

https://valmiera.biblioteka.lv/Alise/lv/advancedsearch.aspx?crit0=auth&op0=LIKE%&val0=Volk%c4%93vi%c4%8da,%20Vera&c=1&c=2&c=3

Literatūra:

  • Ceriņa I. Kāpēc sētniecei jāraksta romāns? // Volkēviča V. Klaidonis un Dārgā. – Valmiera: SIA Imanta, 1992. – 46.- 47.lpp.
  • Briedis Andris.Literārā Valmiera:referāts[par Veru Volkēviču]/Andris Briedis//Valmiera laikā un cilvēki Valmierā,2003.
  • Jakubāns, Andris Jūsu un mūsu pateicība romāna “Pļauka” autorei :[sakarā ar rakstn. Veras Volkēvičas (1915-1989) piemiņas zīmes – akmeņkaļa Viļņa Berga darināto kapa pieminekļa uzstādīšanu Dīvala kapsētā Valmierā] / Andris Jakubāns, Ēriks Hānbergs // Neatkarīgā Cīņa – 1992. – 29.aug. [1.]lpp.