Pakalpojumi / Bibliotēkas pieejamība

Cilvēkiem ratiņkrēslos

Valmieras Integrētā bibliotēka ir pieejama personām ar īpašām vajadzībām – pie ieejas ir uzbrauktuve, ārdurvis atveras automātiski, telpās ir pieejams lifts. Plauktu izvietojums atstarpes starp tiem ir plānoti tā, lai viegli varētu pārvietoties cilvēki ratiņkrēslos un vecāki ar bērnu ratiem.
Bibliotēka piedāvā izmantot grāmatu pakomātu un grāmatu nodošanas kasti – abi pakalpojumi pieejami ārpus bibliotēkas telpām jebkurā diennakts laikā.

TOPAZ dators cilvēkiem ar redzes traucējumiem

Valmieras Integrētās bibliotēkas 1. stāvā pieejams specializēts datortehnikas komplekts cilvēkiem ar redzes traucējumiem: telelupa TOPAZ. Par izmantošanu jautāt pie bibliotekāres.
TOPAZ ir galda lupa, kas palīdz labāk salasīt drukātu tekstu un rokrakstu, kā arī attēlu un mazu priekšmetu aplūkošanu. Teksts vai attēls jānovieto uz kustīgā lasāmgalda, jāizvēlas palielinājums, gaišums un krāsu režīms. Vēlamais attēls vai teksts tiks palielināts un atainots uz ekrāna izvēlētajā palielinājumā.
TOPAZ lupu raksturo šādas īpašības:

  • Lupas automātiskā fokusēšanās nodrošina skaidru attēlu;
  • Iespējams pielāgot kontrastu vai izmanto kādu no iebūvētajiem attēla krāsu režīmiem;
  • Iespēja izvēlēties spilgtumu katram no iebūvētajiem krāsu režīmiem;
  • Pozīcijas stars atvieglo palielināmā priekšmeta novietošanu uz kustīgā lasāmgalda;
  • 16 palielinājuma līmeņu palīdz atainot palielināmo priekšmetu vēlamā izmērā;
  • Iespējams nofiksēt fokusu uz noteiktu priekšmetu;
  • Divas apgaismes lampas, kuras ir novietotas tā, lai nodrošinātu objekta izgaismošanu, novēršot gaismas atstarošanos no attēliem un žurnāliem;
  • Kustīgais lasāmgalds, kurš pārvietojas 40 cm horizontālā virzienā un 26 cm vertikālā virzienā;
  • Lasāmgalda saslēgs palīdz mainīt galda kustīgumu.

LIELDRUKAS GRĀMATAS UN AUDIOGRĀMATAS

Valmieras integrētā bibliotēka ir uzsākusi sadarbību ar Latvijas Neredzīgo bibliotēku (LNerB), piedāvājot iespēju saņemt LNerB ieskaņotās KLAUSĀMGRĀMATAS un pieaugušo LIELDRUKAS GRĀMATAS latviešu valodā.

Pielāgotās lieldrukas grāmatas pieejamas A4 formātā ar palielinātu burtu izmēru, lai padarītu komfortablu lasīšanu cilvēkiem ar redzes problēmām.
Audiogrāmatas pieejamas zibatmiņas datu nesēja formātā. Zibatmiņu var pievienot datoram vai jebkurai citai ierīcei ar USB pieslēgvietu. Zibatmiņās pieejama latviešu oriģinālliteratūra un tulkotās grāmatas latviešu un krievu valodās, ir dažādu žanru darbi: detektīvi, romantika, vēstures romāni, biogrāfijas, piedzīvojumu grāmatas u.c., kas atbilstoši pieprasījumam regulāri tiek mainīta.