Pakalpojumi / E-resursi / Brīvpieejas resursi

www.filmas.lv ir Nacionālā Kino centra un Kultūras informācijas sistēmu centra kopīgi veidots portāls, kur paveras dažādas iespējas ceļojumam pa Latvijas filmu pasauli.

  • Šeit ir visplašākā un precīzākā datu bāze par Latvijas filmām – sadaļā FILMU KATALOGS atrodamas ziņas par vairāk nekā 2700 filmām, kas uzņemtas Latvijā kopš 1920. gada.
  • Vairāk nekā 200 no šīm filmām iespējams bez maksas noskatīties datorā kādā no 783 Latvijas publiskajām bibliotēkām, filmu saraksts pamazām tiek papildināts. SKATĪTIES > BIBLIOTĒKĀS ir iespēja iepazīt Latvijas filmu izlasi un varbūt pat atklāt sev līdz šim nezināmo.
  • Vairāk nekā 170 Latvijas filmu izlasi iespējams legāli un bez maksas noskatīties jebkur Latvijas teritorijā, kur vien pieejams internets. SKATĪTIES > LATVIJĀ, arī šis saraksts tiek papildināts, vienojoties ar Latvijas filmu producentiem.
  • 2020. gada novembrī, kad Latvijas kinomākslai aprit 100, portālā filmas.lv sadarbībā ar Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvu atklāta sadaļa LATVIJAS KINO KLASIKA – restaurēts kultūras mantojums, Latvijas kinovēsturei svarīgas filmas, kas uzņemtas 20. gadsimta ietvaros. Šī ir portālā pirmā sadaļa, kas pastāvīgi pieejama visur pasaulē arī ārpus Latvijas, filmas nodrošinātas ar tulkojumu subtitru formātā – vismaz angļu valodā

Redzi, dzirdi Latviju! Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva audiovizuālo, foto un skaņas dokumentu digitālā krātuve. Resursā var meklēt, skatīties un klausīties arhīva dokumentus par Latviju, tās cilvēkiem un dažādām politiskās, sabiedriskās un kultūras dzīves norisēm no 19. gadsimta vidus līdz mūsdienām. Šobrīd katalogā pieejama informācija par 10014 filmām, 91813 fotogrāfijām, 1272 skaņas ierakstiem. Dati tiek papildināti.


Diva.lv ir Latvijas digitalizēto video un audio ierakstu piekļuves portāls, kurā visiem Latvijas iedzīvotājiem bez maksas pieejami vēsturiski, informatīvi un izglītojoši materiāli par Latvijas sabiedriskajiem procesiem, ikdienu un kultūras vērtībām.

  • Latvijas Televīzijas raidījumus un ierakstus no 1963.-2012.gadam. Kopā portālā pieejami video materiāli 3’818 stundu apjomā, vairāk kā 90 dažādu raidījumu un ierakstu.
  • Latvijas Radio raidījumus un ierakstus no 1940.-2004.gadam. Kopā portālā pieejami audio materiāli 4’200 stundu apjomā, vairāk kā 1’600 dažādu raidījumu un ierakstu.

LNB digitālie resursi:

  1. Nacionālā enciklopēdija – enciklopedija.lv
  2. Periodikas kolekcija – laikraksti un žurnāli – periodika.lv
  3. Grāmatu kolekcija – izdevumi no 17. gs. līdz mūsdienām – gramatas.lnb.lv
  4. Attēlu kolekcija – atklātnes, plakāti, estampi, ekslibri, portreti – atteli.lndb.lv
  5. Zudusī Latvija – senas fotogrāfijas, atklātnes un zīmējumi – zudusilatvija.lv
  6. Dziesmu svētku krātuve – attēli, publikācijas, svētku dokumenti, audio un video – dziesmusvetkukratuve.lv
  7. Kartes – vēsturiskas Latvijas teritorijas kartes – kartes.lnb.lv
  8. Ainavu dārgumi – zīmīgu Latvijas ainavu fotogrāfijas, apraksti, skaņas – ainavudargumi.lv
  9. Rainis un Aspazija – darbu pirmizdevumi, vēstules , fotogrāfijas, runas, video materiāli, pētījumi – runa.lnb.lv
  10. G.F. Stendera literārais mantojums – grāmatas, raksti, rokraksti – stenders.lndb.lv
  11. Brāļu draudzes (rok)raksti – brāļu draudzes teksti un zinātniskie komentāri – braludraudze.lndb.lv
  12. Kultūras kanons – 99 Latvijas kultūras vērtību apkopojums un skaidrojums – kulturaskanons.lv
  13. Akadēmiskais repozitorijs Academia – Latvijā izstrādāti akadēmiskie darbi – academia.lndb.lv
  14. Latvijas vēsturiskie skaņu ieraksti – skaņuplates – audio.lndb.lv
  15. Spotify podkāsts Klausītava
  16. SoundCloud

Grāmatas audio formātā

             Pasākumu ieraksti:


Eiropas digitālā bibliotēka– nodrošina digitālu piekļuvi Eiropas kultūras mantojuma materiāliem – mākslas darbiem, grāmatām, mūzikai un videoierakstiem par mākslu, laikrakstiem, arheoloģiju, modi, zinātni, sportu un daudz ko citu.


Mūzika