Pakalpojumi / Uz mājām izsniedz / Lieldrukas grāmatas un audiogrāmatas

Valmieras integrētā bibliotēka ir uzsākusi sadarbību ar Latvijas Neredzīgo bibliotēku (LNerB), piedāvājot iespēju saņemt LNerB ieskaņotās klausāmgrāmatas un pieaugušo lieldrukas grāmatas latviešu valodā.

  • Pielāgotās lieldrukas grāmatas pieejamas A4 formātā ar palielinātu burtu izmēru, lai padarītu komfortablu lasīšanu cilvēkiem ar redzes problēmām.
  • Audiogrāmatas pieejamas zibatmiņas datu nesēja formātā. Zibatmiņu var pievienot datoram vai jebkurai citai ierīcei ar USB pieslēgvietu.

Zibatmiņās pieejama latviešu oriģinālliteratūra un tulkotās grāmatas latviešu un krievu valodās, ir dažādu žanru darbi: detektīvi, romantika, vēstures romāni, biogrāfijas, piedzīvojumu grāmatas u.c., kas atbilstoši pieprasījumam regulāri tiek mainīta.

Ja mājās nav datora vai cita atskaņošanas ierīce, bibliotēka piedāvā līdzņemšanai audio grāmatu atskaņošanas ierīces (bezvadu skaļruņi).
Šī ierīce ir vienkārši lietojama, nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas, tā ir ēsti pārnēsājama, to iespējams bez uzlādes izmantot pietiekami ilgu laiku, līdz ar to jūs grāmatu klausīšanos varat apvienot ar citiem darbiem.
Lai saņemtu audio ierīci, jāpiesakās Valmieras Integrētajā bibliotēkā pie bibliotekāres. Ierīces saņemšana un atdošana jāapliecina ar parakstu.

Bibliotēkas telpās cilvēkiem ar redzes traucējumiem piedāvājam strādāt ar videolupu vai rokas elektronisko lupu.