Aktualitātes / Programma “Zvirbulis izvēlas profesiju” noslēgusies ar Zvirbuļa svinībām

Programma “Zvirbulis izvēlas profesiju” noslēgusies ar Zvirbuļa svinībām

27. septembrī Bērnu apkalpošanas nodaļā valdīja svinību gars, nodaļas talismans Zvirbulis aicināja vasaras lasīšanas veicināšanas programmas “Zvirbulis izvēlas profesiju” dalībniekus uz aktivitātes noslēgumu – Zvirbuļa svinībām.

Visas vasaras garumā bērniem un jauniešiem tika dota iespēja lasīt grāmatas par dažādām profesijām, kā arī pašiem iejusties rakstnieku lomās un uzrakstīt stāstu par Zvirbulim piemērotu profesiju. Zvirbuļa grāmatu grozā bija 32 grāmatas četriem vecuma posmiem, lasītājiem bija iespēja iepazīt pastnieka, prezidenta, mežcirtēja, daktera un virkni citu profesiju. 37 dalībnieki vecumā no 5 līdz 15 gadiem veica abus uzdevumus un saņēma ielūgumu uz noslēguma pasākumu. 

Zvirbuļa svinībās dalībnieki uzzināja par 19 profesijām, kuras paši bija pieteikuši kā Zvirbulim piemērotas, starp tām bija gan dakteris klauns, kurš ielidotu pa slimnīcas logu un iepriecināt bērnus, gan detektīvs, kurš lidojumā viegli varētu atklāt noziegumus, gan neizlēmīgais Zvirbulis, kurš nevarēja izvēlēties profesiju, bet kā liels grāmatu mīļotājs izlēma izveidot Valmieras Nacionālo bibliotēku. Trīs biežāk stāstos minētās profesijas bija skolotājs, pastnieks un bibliotekārs. 

Tāpat dalībnieki varēja fantazēt par zvirbuļa paša izvēlētām profesijām, kuras, viņaprāt, būs svarīgas nākotnē. Ko dara un kas jāzina drona pilotam, kosmosa gidam un atmiņas ķirurgam? 

Dalībnieku stāstu izstāde apskatāma Bērnu apkalpošanas nodaļas Klusajā lasītavā, bet Zvirbulis nu dodas ziemas miegā pārdomāt savu karjeras izvēli un jau nākošvasar atkal aicinās vasaras lasīšanas piedzīvojumā. 

Čir, čir!

Zvirbuļa svinību galerija apskatāma ŠEIT.