Aktualitātes / Projekts KAIMIŅŠ. PAGALMS. VĒSTURE Sedas kopienai

Projekts KAIMIŅŠ. PAGALMS. VĒSTURE Sedas kopienai

Latvijas Muzeju biedriba
British council

Valmieras bibliotēka ir saņēmusi atbalstu projektu konkursā “Mēs savai kopienai”, ko organizēja Latvijas Muzeju biedrība, Latvijas Bibliotekāru biedrība sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

Valmieras bibliotēkas projekta aktivitātes norisināsies no 2024. gada 1. maija līdz 31. novembrim Sedā.

Sadarbībā ar Sedas pilsētas bibliotēku un biedrību “Cerības pakāpiens” tiks rīkoti pasākumi dažādām iedzīvotāju grupām – jaunajām ģimenēm ar bērniem, jauniešiem un senioriem. Projekta mērķis ir radīt kopības sajūtu Sedas iedzīvotāju starpā, mudinot uz kopīgām aktivitātēm, tuvināt paaudzes.

Sedēniešiem iecerēti divi izbraukumi: jūnijā dosim iespēju ģimenēm ar bērniem kopīgi piedzīvot dienu dabā, bet augustā – Sedas stāstniekiem tikties ar citām domubiedru kopienām novadā. Jūnijā un oktobrī būs divas, jau par tradīciju kļuvušas, Sedas pamesteņu ekskursijas interesentiem un pārgājienu mīļotājiem. Šo ekskursiju mērķis ir sniegt Valmieras novada iedzīvotājiem plašākas zināšanas par Sedas kultūrvēsturisko mantojumu.

Lai mudinātu iedzīvotājus dalīties savās atmiņās, bibliotēka maijā rīkos pasākumu par tēmu “Pagalmu stāsti”, kā arī tiks sagatavots un izdots informatīvs buklets. Jaunieši iepazīstoties ar vecākās paaudzes stāstiem, vingrināsies mūsdienu tehnoloģiju iespēju pielietošanā un veidos atraktīvu Sedas vietvārdu kartējumu.

Tāpat Sedas pilsētas bibliotēka apkopos materiālus par pilsētas vēsturi, iekļaujot cilvēku atmiņu stāstus, iedzīvotāju atnestās fotogrāfijas, kartē fiksējot vietvārdus, kā arī meklējot to izcelšanās skaidrojumus. Tā visa rezultātā augustā taps izstāde.

Septembrī kopīgi ar visiem projekta dalībniekiem un Sedas iedzīvotājiem piedzīvosim Sedas pagalmu stāstus pilsētvidē.

Projekts KAIMIŅŠ. PAGALMS. VĒSTURE vērsts uz kopienas saliedēšanu, paaudžu tikšanos,, izmantojot, vietvārdu vākšanas, lokālās vēstures apzināšanas, stāstniecības un vietējās vides izpētes aktivitātes..

Pasākums norisinās Valmieras bibliotēkas projekta KAIMIŅŠ. PAGALMS. VĒSTURE ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Latvijas Muzeju biedrība (LMB) un British Council pārstāvniecība Latvijā (Līgums Nr. 3/2024-F).

Agita Lapsa, Valmieras bibliotēka

Projekta KAIMIŅŠ. PAGALMS. VĒSTURE koordinatore

agita.lapsa@vb.valmierasnovads.lv

Gimenu izbraukums
Sedas pagalmu stasti
Brown minimalist hiking flyer