Aktualitātes / Pilsētas dzimšanas dienā Valmieras Integrētā bibliotēka piedāvās ekskursiju ģimenēm “Meklē Daliņa pēdas Valmierā”

Valmierai šogad 741. dzimšanas diena. Izcilajam soļotājam, Latvijai pirmās olimpiskās medaļas ieguvējam, valmierietim Jānim Daliņam – 120. Soļosim kopā, lai uzzinātu izcilā sportista neparasto un iedvesmojošo stāstu. Satiksimies un svinēsim to kopā 25.–28. jūlijā!

Ģimenēm interesanta būs Valmieras Integrētās bibliotēkas ekskursija “Meklē Daliņa pēdas Valmierā” kopā ar Lolitu Dreimani un Ričardu Ediju Štibi. Tiekoties 25. jūlijā plkst. 17.30 pie stadiona Limbažu ielā, kur norisinājās Jāņa Daliņa pirmās sacensības, pastaigas maršruts vedīs līdz Jāņa Daliņa stadionam. Ekskursiju iedvesmoja Undas Barisas zīmētais komikss par Jāni Daliņu, saistošā veidā pastāstot par sportista dzīves svarīgākajiem notikumiem. Līdzīga noskaņa – interesanta gan lieliem, gan maziem – būs ekskursijā, gaidāmas dzīvespriecīgas aktivitātes un pārsteigumi. Ekskursijas ilgums apmēram pusotru stundu. Iepriekš nav jāpiesakās!

Svētkos gaidāmas vēl citas ar Jāni Daliņu saistītas aktivitātes, plašāk par tām, kā arī pārējo svētku programmu uzziniet ŠEIT.

Jānis Daliņš bija Latvijas patriots. Darbīgs. Mērķtiecīgs. Labsirdīgs. Nebaidījās būt kaut kā jauna aizsācējs. Viesmīlīgs. Mīlēja dabu. Vispirms viņš bija zemnieks un ģimenes cilvēks, tikai pēc tam sportists, kura sasniegtais ne tikai veicināja soļošanas sporta popularitāti Latvijā, bet vēl neredzētā mērogā ļāva attīstīties līdzjutēju kustībai.

Valmierai 741. Uzzini vairāk par Jāni Daliņu!