Aktualitātes / Valmieras Integrētajā bibliotēkā skatāma Kristīnes Guršpones izstāde “Pa gaisu”

Valmieras Integrētajā bibliotēkā skatāma Kristīnes Guršpones izstāde “Pa gaisu”

Kristīnes Guršpones izstāde “Pa gaisu” ir kā ceļojums debesīs, kas iepazīstina skatītājus ar viņas jaunākajām gleznām un ar gleznām, kurās māksliniece jau iepriekš pieskārusies viņai tik aktuālai tēmai par un ap lidmašīnām, lidošanu un debesīm. Šajā izstādē Kristīne pirmo reizi ir dažas savas gleznas atdzīvinājusi radot telpiskus objektus – instalācijas, kas gleznas ideju turpina to ienesot telpā.

“Lidmašīnu attēlošana pauž sapņainību un brīvības ilgas. Tās atgādina mums par to, ka cilvēki vienmēr ir sapņojuši par spēju pacelties gaisā kā putni, un izbaudīt brīvību, ko tas sniedz. Esot un zemes un paveroties debesīs, es skatos tā kā uz citu dzīvi. Tas šķiet interesanti – diez kur cilvēki lido, ko domā, kādi izskatās… Tas liek just dzīves plašumu un varenumu. Gleznojot domāju par to, cik daudz kustības, dzīves notiek debesīs vienā brīdī, un centos sevi neierobežot domās, tādējādi lidmašīnas padarot par dzīvām un harmoniskām būtnēm.”

Kristīnes gleznās lidošana ir kā simbolisks atspoguļojums mūsu vēlmēm un cerībām sasniegt nebijušus augstumus un brīvību gan ārēji, gan iekšēji un kā iespēja atbrīvoties no mūsu ikdienas aizņemtības un ierobežojumiem.

Šajā izstādē sastopas dabas skaistums ar cilvēka radīto tehnoloģiju spēku, sapņi un realitāte. Debesīs ir līdzīgi kā tepat uz zemes – katram savs mērķis, domas, cerības un pieredze. Kā
skudru pūznis, bišu spiets vai putnu lidojums baros, arī lidmašīnas veido saimi ar savu ikdienas ritmu, dzīvi, notikumiem un noteikumiem.

Šī ir mākslinieces interpretācija par dzīves plašumu un varenību. Ar savu gleznu un instalāciju izstādi Kristīne aicina mūs sapņot, ilgoties un izbaudīt brīvību, kas slēpjas debesīs, un atklāt neierobežotu mākslas pasauli.

Kristīne Guršpone dzimusi 1985. gada 18. janvārī, Rīgā. Gleznošanu apgūt sākusi 1997. gadā, un līdz 2005. gadam mācības aizritēja Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. Pēc tam
studijas tika turpinātas Latvijas Mākslas akadēmijā, figurālās glezniecības meistardarbnīcā, pie profesoriem K. Zariņa, J. Jurjāna, N. Brasliņa, kur 2009. gadā tika iegūts bakalaura grāds.

Savukārt 2011. gadā, šajā pašā meistardarbnīcā, Kristīne Guršpone ieguva maģistra grādu. Vēloties papildināt savas zināšanas mākslā, Kristīne Guršpone turpināja studijas Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas apakšnozarē, kam sekoja vilinājums redzēt kaut ko vairāk un tika uzsāktas mācības gada garumā Libera Accademia Di Belle Arti Firenze (Florencē).

2009. gadā Kristīnei Guršponei tika piešķirta P. Puzina stipendija. Dažādās grupu izstādēs
piedalās kopš 2005. gada, kā arī vairākos plenēros Latvijā.

Izmantota mākslas galerijas “bazar’t” preses relīze.

Valmieras Integrētajā bibliotēkā Kristīnes Guršpones izstāde “Pa gaisu” apskatāma no 1.07. līdz 6.09. 2024.
Visus izstādē iekļautos mākslas darbus iespējams iegādāties, sazinoties ar izstādes rīkotāju “Galerija Laipa”, Karlīni Cercinu.
Papildu informācija:
Karlīne Cercina; mob.26169449; e-pasts: karline.cercina@gmail.com