Aktualitātes / Valmieras Integrētajā bibliotēkā viesosies “Dzejas detektīvi”

Valmieras Integrētajā bibliotēkā viesosies “Dzejas detektīvi”

28. septembrī plkst.14 Valmieras Integrētajā bibliotēkā būs iespēja tikties ar “Dzejas detektīvi. Detektīvspēle prozā un dzejā” autoriem Sandru Ratnieci, Rolandu Bulu, Daini Deigeli, Leonu Jūliju Strupīti un Elīnu Smoļaku.

“Dzejas detektīvi” ir autoru grupas “Tekstūra” dalībnieku – divpadsmit dzejnieku, viena prozaiķa un ilustratora – kopdarbs, kas tapis aptuveni astoņu mēnešu laikā. Dzejas autori: Dainis Deigelis, Elīna Līce, Džonatans Melgalvis, Alise Mētra, Evelīna Mūrniece, Sandra Ratniece, Elīna Smoļaka, Leons Jūlijs Strupītis, Kristiāna Šuksta, Artūrs Uškāns, Kristaps Vecgrāvis, Andris Zeibots. Prozas teksta autore: Rolanda Bula.  Mākslinieks: Toms Kalninskis. Priekšvārda autore ir Dr.philol. Laimdota Ločmele, pēcvārda autore (par eksurss detektīvžanrā): Rolanda Bula.

Leons Jūlijs Strupītis sarakstīja arī dziesmu „Dzejas detektīvs” (aranžētājs Artūrs Uškāns), kurā pantus veido visu dzejnieku un prozaiķes teksti.

Dzejas detektīvi” ir tapuši, domājot par dažādiem procesiem literatūrā un kultūrvidē, par to, kā var “nogalināt” valodu, dzejoli, mūzu, grāmatas, autoru, bibliotēku. Tomēr arī izmeklēšana ne vienmēr dod konkrētas atbildes. Kopdarba ideja ir pievērst šādiem procesiem uzmanību, rosināt diskusiju. Ikviens no dzejniekiem autonomi pats meklēja un atrada savu tēmu, tāpat arī prozaiķe, tikai dzejas un prozas sasaitei prozaiķe savā tekstā iesaistījusi dzejas liriskos tēlus un situācijas.

Ar grāmatu “Dzejas detektīvi. Detektīvspēle prozā un dzejā” un citiem autoru darbiem var iepazīties izstādē Valmieras Integrētās bibliotēkas pirmajā stāvā.