Aktualitātes / Valmieras pagasta bibliotēkā noslēdzies lasīšanas veicināšanas izaicinājums Grāmatu Bingo “Orientējies pa plauktiem”

Valmieras pagasta bibliotēkā noslēdzies lasīšanas veicināšanas izaicinājums Grāmatu Bingo “Orientējies pa plauktiem”

Pavasaris Valmieras Viestura vidusskolas 4. klasēm latviešu valodas un literatūras stundās ir bijis darbīgs, lasītaicinošs un radošu ideju pilns. Skolēni aktīvi piedalījās lasīšanas veicināšanas izaicinājumā Grāmatu Bingo “Orientējies pa plauktiem!”, ko organizē Valmieras bibliotēka un Valmieras Viestura vidusskolā īstenoja Valmieras pagasta bibliotēka  kopā ar latviešu valodas skolotāju Inesi Baranovu.

4. klašu skolēniem bija iespēja strādāt gan individuāli, gan komandā kopā ar grāmatām no dažādiem bibliotēkas plauktiem: lasījām latviešu un ārzemju bērnu literatūru, uzzinājām par interesantiem rakstiem bērnu žurnālos, iepazinām latviešu bērnu dzeju, meklējām grāmatas par dzīvniekiem, uzzinājām aizraujošus faktus par Latviju uzziņu literatūrā, izsmējāmies kopā ar smieklīgiem grāmatu nosaukumiem, kā arī katra klases komanda gatavoja radošo gala prezentāciju, izmantojot dažādus mākslinieciskos veidus, lai parādītu gan sev, gan citiem, cik aizraujošs var būt ceļojums pa grāmatu plauktiem bibliotēkā, ja mēs lasām!

Rūpīgāko un interesantāko skolēnu darbu autorkomandas saņēma arī lielisku un pelnītu balvu – tikšanos ar bērnu žurnāla un grāmatu izdevniecības bērniem “Baltais Valis” radošo komandu. Tikšanās laikā skolēniem bija iespēja iepazīties ar bērnu žurnālistikas pasauli, uzzināt kā top žurnāls “Baltais Valis”, kur rodas idejas kārtējam žurnāla numuram un grāmata klāstam, ar kādiem ekspertiem strādā kopā žurnāla komanda un kāpēc “Baltais Valis” ir baltais valis – sabiedrisks, rotaļīgs un īpašs.

Valmieras pagasta bibliotēka izsaka pateicību Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļai par iespēju piedalīties izaicinājumā, Valmieras Viestura vidusskolas komandai par lielisko sadarbību un skolotājai Inesei Baranovai par kopā piedzīvoto un koordinēto lasītveicināšanas pedagoģisko darbu!

Veidojam savu pasauli īpašu lasot!

Sagatavoja: Valmieras pagasta bibliotēkas vadītāja Inga Grīnbauma