Aktualitātes / Veltījums Japānai

Veltījums Japānai

Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, no 2023. gada 12. februāra līdz 15. aprīlim skatāma mākslinieku grupas izstāde “Veltījums Japānai”. Izstāde tapusi sadarbībā ar mākslas “Galeriju Laipa” un “Bazar’t gallery”.

“Neviena tik neliela zeme nav ietekmējusi pasaules kultūru tik plašā mērā kā Japāna. Haiku trīsrindes, ikebana ziedu kompozīcijas, tējas ceremonija, cīņas mākslas, dzenbudisms… Tās visas veidojušās, ne tikai gadsimtiem ilgi kopjot senču tradīcijas, bet arī smeļoties iedvesmu tuvībā dabiskajam.

Skaistums un dabiskums japāņiem ir viens jēdziens. Sūnām klāts akmens dārzs, laika un lietus nomelnējusi koka statuete vai plaisām klāta māla krūze – visam piemīt īpaša senatnes smarža un laika atstāts zīmogs. Prasme izveidot lietas, kas vienlaikus izskatās kā radušās pašas no sevis, Japānas kultūrā tiek vērtēta ļoti augstu. Un to vislabāk raksturo japāņu teiciens: “Māksla ir dabiskuma attēls.”” Raksta Māris Sprūģis.

Izstādē “Veltījums Japānai” tiek ieskicēta Japānas sajūta – Dinas Ābeles veidotās abstrakcijās, kas atgādina jūras viļņošanās laikā saskalotus smilšu zīmējumus, Evijas Freimanes ziedu nospiedumi uz audekla gan tonalitātē, gan vieglumā rada smalku dabas pieskāriena sajūtu. Annas Silabramas krāšņie ziedi un Ievas Liepiņas līdz detaļai izstrādātais gleznojums rada Japānai raksturīgo grāciju un pietāti skaistumam. Ivonnas Zīles apaļās formas gleznas caurvij visu izstādi, vienojot mākslinieku rokrakstus vienā ekspozīcijā.

Izstādē piedalās: Ivonna Zīle, Anna Silabrama, Baiba Ūlande, Dina Ābele, Valters Kiršteins, Evija Freidenfelde, Mareks Greckis, Ieva Liepiņa, Uldis Freimanis, Inga Jurova.

Visus izstādē iekļautos mākslas darbus iespējams iegādāties.

Papildus informācija:
Karlīne Cercina
mob.26169449
karline.cercina@gmail.com