Aktualitātes / Zanes Balodes gleznu izstāde

Zanes Balodes gleznu izstāde

Valmieras Integrētajā bibliotēkā no 2023. gada 15. aprīļa līdz 16. jūnijam skatāma gleznotājas Zanes Balodes darbu izstāde. Izstāde tapusi sadarbībā ar mākslas “Galeriju Laipa”.

Zane Balode beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu (prof. Aleksejs Naumovs ), papildinājusi zināšanas Porto universitātē. 2008. un 2010. gadā Zane Balode saņēmusi Brederlo-fon Zengbušu mākslas prēmiju. Māksliniece sarīkojusi vairāk kā 10 personālizstādes un ieguvusi vērā ņemamu atpazīstamību. Izstādē skatāmi darbi gan no cikla “Salas”, gan eļļas un grafikas darbi, kas simboliski ataino apkārt esošo – kosmosu; no pilnīga tukšuma līdz pārpilnībai -“es, klusums un apkārtējais jeb kosmoss”, darbus raksturo māksliniece. “Gleznojot man vissvarīgākais ir skart skatītāju dziļākās dvēseles stīgas, notvert tā brīža emocijas un likt just. Sievišķīgi, jutekliski, smalki,“ atklāj Zane Balode.
Zanes Balodes gleznas atrodas privātkolekcijās Vācijā, Anglijā, Ukrainā, Norvēģijā, Īrijā, Krievijā, Kazahstānā, Dānijā un Beļģijā.

Visus izstādē iekļautos mākslas darbus iespējams iegādāties.

Papildus informācija:
Karlīne Cercina
mob.26169449
karline.cercina@gmail.com