Aktualitātes / “Zelta ābelei” un LALIGABAi nominētās grāmatas

“Zelta ābelei” un LALIGABAi nominētās grāmatas

Literatūras un grāmatu pasaulē šobrīd ir divi aktuāli notikumi – “Zelta ābele” un LALIGABA, šīm balvām nominētās grāmatas iespējams apskatīt Valmieras Integrētās bibliotēkas 1. stāvā.“Zelta ābele” – grāmatu mākslas konkurss ir ikgadējs pasākums, kas tiek organizēts kopš 1993. gada.

Konkursa mērķis ir veicināt Latvijas grāmatu izdevēju profesionālā un mākslinieciskā līmeņa izaugsmi, popularizēt grāmatas un lasīšanas kultūru, godināt Latvijā izdoto grāmatu veidotājus – māksliniekus, poligrāfijas uzņēmumus, izdevniecības un autorus.

“Zelta ābelē” šajā gadā grāmatas nominētas 7 kategorijās: dzeja, proza, dokumentālie izdevumi, zinātniskā literatūra, mākslas izdevumi, uzziņu literatūra un grāmatas bērniem/jauniešiem. Ar nominantiem iespējams iepazīties šeit.

Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir ikgadējais apbalvojums, ko kopš 2000. gada vairākās nominācijās piešķir labākajiem latviešu daiļliteratūras darbiem un tulkojumiem.

LALIGABAi izdevēji 2023. gadā ir iesnieguši 104 grāmatas – 18 prozas darbus, 11 dzejas krājumus, 20 bērnu literatūras darbus, 38 tulkojumus, 12 darbus debijas nominācijā, savukārt pieci darbi pieteikti ārpus šīm kategorijām, informēja balvas rīkotāji.

Latvijas Literatūras gada balvai pirmajā kārtā izvirzīto darbu sarakstu iespējams skatīt šeit.