Aktualitātes / Ziemeļvalstu literatūras nedēļa “Ziemassvētki Ziemeļvalstīs”

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa “Ziemassvētki Ziemeļvalstīs”

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 26. reizi, Latvijā – 25. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.

Šogad nedēļa notiek no 13. – 19. novembrim, tās tēma ir Ziemassvētki Ziemeļvalstīs, bet īpaša uzmanība tiek veltīta Astridas Lindgrēnes darbu varonim Lennebergas Emīlam, kurš šogad atzīmē 60. dzimšanas dienu. Aktivitātes paredzētas arī Valmieras novada skolu un publiskajās bibliotēkas, kā arī Valmieras Integrētajā bibliotēkā.

No 13. novembra Bērnu apkalpošanas nodaļā apskatāma ilustrāciju izstāde “Emīla darbi un nedarbi”, kuru sagatavojuši Valmieras Dizaina un Mākslas vidusskola audzēkņi (skolotājas Silvija Melnūdre un Kitija Vāpa), un grāmatu izstāde “Lennebergas Emīlam – 60!”

Visu nedēļu Bērnu apkalpošanas nodaļā notiks Ziemeļvalstu literatūras nedēļai veltītas nodarbības “Emīla darbi un nedarbi”, kurās Valmieras novada skolu audzēkņi piedalīsies fragmentu lasījumos no grāmatām par Lennebergas Emīlu, pārbaudīs savas zināšanas konkursos un spēlēs. Īpaša uzmanība tiks pievērsta Ziemassvētku tradīcijām un svinēšanai Ziemeļvalstīs. Lai arī kādas būtu Ziemassvētku tradīcijas Latvijā un citur pasaulē – galvenās pamatvērtības ir labestība, saticība, sirsnība, piedošana un ģimeniskums.

Informācija par projektu Ziemeļvalstu literatūras nedēļas tīmekļa vietnē.

Un Ziemeļvalstu literatūras nedēļa var sākties!