Zaļo ziņas (Vides aizsardzības klubs, Valmieras nodaļa)

• Pievienots: 18.10.2024
  • Sagatavoja: Agita Lapsa
  • Organizācija: Valmieras bibliotēka
zalo zinas

Izdevējs – VAK  Valmieras nodaļa

Iznāk – kopš 1989. gada jūnija (nav precīzu ziņu, cik ilgi turpina iznākt)

Tirāža – 1000 eks. (NR.1), vēlāk 1500 un 1999 eks.

Iespiež – Valmieras tipogrāfija “Liesma”

Valoda – latviešu valodā

Regularitāte – 1 reizi mēnesī, vēlāk reizi divos mēnešos, vai retāk

Formāts un apjoms  – 4 A4 lpp.

Redaktors – Andrejs Birzgalis (1.Nr), redaktora v.i. Alvils Rozentāls (2.-7.Nr.)

Cena – 35 kapeikas

Valmieras bibliotēkas rīcībā ir 6 avīzes numuri – Nr.1., 2., 3., 4., 5., un 7., bet iespējams, to bijis vairāk.

Nr.1 un Nr.5 laikraksta “galvas” atšķiras no pārējiem. Tajās iekļauts atmodas simbola auseklīša zīme ar VAK abreviatūru centrā un Valmieras pilsētas 30. gadu ģērboņa attēls. Pārējo numuru dizainu, domājams, veidojis mākslinieks Alvils Rozentāls, vienlaikus arī redaktora v.i.

Laikrakstā aplūko Vides aizsardzības kluba Valmieras nodaļas aktivitātes, vides un ekoloģijas jautājumus, īpašu uzmanību pievēršot ūdeņu, t.sk., Gaujas piesārņojumam. Tiek publicētas petīcijas,  politiski uzsaukumi, aicinājumi uz protesta akcijām un parakstu vākšanu, kā arī to norišu apraksti, vēlēšanu rezultāti. Publicēti Valmieras rajona aizsargājamo dabas un vēstures objektu saraksti, Latvijas Zaļās partijas pamatnostādnes u.c. Publicē arī fragmentus no Zentas Mauriņas, Jāņa Veseļa, Shakti Gavain u.c. autoru darbiem.

Publicējas Andrejs Birzgalis, Indulis Emsis, Mārtiņš Hildebrants, Raimonds Cīrulis, Uģis Švalbe, Irita Zemīte, Alvils Rozentāls, Januss Johansons u.c.