Jaunākās grāmatas / Ulrihs brīvkungs fon Šlipenbahs – Gleznaini ceļojumi pa Kurzemi

Ulrihs brīvkungs fon Šlipenbahs – Gleznaini ceļojumi pa Kurzemi

Krājuma “Gleznaini ceļojumi pa Kurzemi” pirmizdevums klajā laists 1809. gadā vācu valodā – un tas izdots gan Rīgā, gan Leipcigā. Šis ir pirmais un plašākais Kurzemes apraksts, kura autors ir kurzemnieks. Kurzemes apceļotājs, Ulrihs fon Šlipenbahs, uzskatāms arī par dokumentālo žurnālistu, jo detalizēti fiksējis pilsētu un muižu ēkas, to iekārtojumu un interjeru, parkus, senlietu krātuves, gleznu kolekcijas, monumentus, kas līdz mūsdienām ir zuduši vai mainījušies. Krājumā aprakstītas 31 muiža, sešas pilsētas un miesti, kurus autors apceļojis laikā no 1804. līdz 1807. gadam. Izdevums ir unikāls, ka tik plašs un vēsturisks apraksts, kas iekļauts grāmatā, par Kurzemi nav atrodams, ir tikai nelieli teksti, kas saglabājušies no dzimtu aprakstiem.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Jaunieguvumu arhīvs