Aktualitātes / Grāmatu Bingo ceļojums “Apkārt pasaulei” ir noslēdzies

Grāmatu Bingo ceļojums “Apkārt pasaulei” ir noslēdzies

2023. gadu iesākām ar lasīšanas izaicinājumu, kura laikā dalībnieki lasīja dažādu pasaules valstu autoru grāmatas, ceļoja grāmatu pasaulē, iepazīstot jaunus varoņus, kultūru un piedzīvojumus. Informācija par aktivitātes norisi ŠEIT. Lieli un mazi lasītāji izlasīja kāda vācu, zviedru, britu, amerikāņu, latviešu, igauņu un lietuviešu autora darbu, kā katrs izvēlējās vēl vienu citas valsts autora darbu. Priecājamies par dalībnieku “ceļojumiem grāmatās” uz Jaunzēlandi, Austrāliju, Kanādu, Japānu, Indiju, kā arī gandrīz katru Eiropas valsti!

Izaicinājumā bija iespēja piedalīties gan Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā, gan 14 Valmieras novada pagastu un pilsētu bibliotēkās. Valmieras novadā kopumā izaicinājumu izpildīja 226 dalībnieki, starp tiem bija gan individuāli dalībnieki, gan klašu un bērnudārzu grupas, kas ceļoja pa pasauli kopā. Izrādās, ka aizraujoši sevi izaicināt bijis gan tiem, kuri burtus un grāmatas vēl tikai iepazīst (jaunākie dalībnieki bijuši trīsgadnieku grupa no Valmieras Zaļās skolas un Burtnieku pirmsskolas izglītības iestādes “Sienāzītis” audzēkņi), gan arī tiem, kuriem lasīšanas pieredze sniedzas jau vairāku desmitu gadu garumā (Rencēnu pagasta 1. bibliotēkā izaicinājumu veicis 85 gadus vecs lasītājs). Priecājamies, ka lasīšanas izaicinājumā iesaistījušies arī novada skolu skolotāji, kuri izmantojuši Grāmatu Bingo ikmēneša lasīšanā un citās mācību aktivitātēs.

Dalībnieki šajā programmā ieguvuši ne tikai aizraujošu ceļojumu “Apkārt pasaulei”, bet arī dažādas balvas un pārsteigumus. Valmieras bibliotēkas izaicinājumu izpildījušie dalībnieki saņēma saldumus, Burtniekos – galda spēles, Rūjienā un Mazsalacā – novada un bibliotēku suvenīrus, Valmieras pagasta bibliotēkas lasītāji apmeklējuši muzeju un rudenī tiks aicināti uz meistarklasi “Grāmata iedvesmo!”, Kauguru pagasta bibliotēkas lasītāji veidojuši animācijas filmas telefonā, Naukšēnos izaicinājuma dalībnieki tikušies pasākumā bibliotēkā un jau uzzinājuši par citām lasīšanas veicināšanas aktivitātēm.

Grāmatu Bingo “Apkārt pasaulei” dalībnieki atzīst, ka ar prieku un interesi meklējuši kritērijiem atbilstošas grāmatas, kuras, iespējams, citādāk nebūtu izvēlējušies. Tā ir bijusi interesanta aktivitāte, kurā piedalīties ar ģimeni, draugiem, klases biedriem.

Valmieras bibliotēka saka paldies visiem dalībniekiem, bibliotekāriem, skolotājiem, vecākiem, kuri no janvāra līdz maijam ceļoja kopā ar mums. Vasarā vēlam piepildīt tuvākus un tālākus ceļojumu plānus arī dzīvē, kā arī lasīt un turpināt piedzīvot aizraujošus notikumus lappusēs.