Aktualitātes / Kronēta 2022. gada grāmatu karaliene!

Kronēta 2022. gada grāmatu karaliene!

Tradicionālais konkurss norisinājās jau 32. gadu, un arī šogad aicinājām lasītājus atskatīties uz aizgājušajā gadā izlasītajām grāmatām un par vienu no tām izveidot radošu atsauksmi brīvi izvēlētā tehnikā. Grāmatu karalieni šogad noteicām jaunā, neierastā veidā – aicinot bibliotēkas apmeklētājus balsot par konkursa dalībnieku nominētajām grāmatām. Kopsummā saņēmām 52 lasītāju balsis, un par grāmatu karalieni ar 10 balsīm šogad kļuva Deivida Valjamsa grāmata “Ledus briesmonis”! Tā apsteidza tādas mazo lasītāju iecienītas grāmatas kā Dž. K. Roulingas “Harijs Poters un Noslēpumu kambaris” un “Ziemassvētku cūks”, Dž. Kinnija “Grega dienasgrāmata. Suņa dienas”, R. Dmuhovskienes “Skudriņa Kāpēcīte” u. c.

Šogad konkursā piedalījās 147 dalībnieki no Valmieras pilsētas, kā arī divi mazie lasītāji no Mazsalacas. Īpaši kuplā skaitā saņēmām radošos darbiņus no Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – Attīstības centra, Valmieras Pārgaujas sākumskolas, Valmieras Viestura vidusskolas un Valmieras Zaļās skolas. Iepriecinoši, ka konkursā piedalījās gan pavisam mazi lasītāji (jaunākajam konkursa dalībniekam ir nepilni trīs gadi), gan arī pamatskolēni un vidusskolēni.

Konkursa noslēguma pasākums norisinājās Valmieras Viestura vidusskolā, un tajā piedalījās dalībnieki, kuru darbiņi bija saņēmuši visvairāk Valmieras Integrētās bibliotēkas žūrijas komisijas balsu. Noslēguma pasākumā tikāmies ar pašu grāmatu karalieni un apbalvojām visvairāk balsu saņēmušos darbiņus, kā arī noskatījāmies Tautas teātra “Sprīdītis” jautro un dzīvespriecīgo izrādi “Alfons Trīcvaidziņš”.

Par konkursa laureātēm kļuva piecas Valmieras Pārgaujas sākumskolas skolnieces: 5. a klases skolniece Sofija Eglīte (nominētā grāmata – P. Braits, B. Siblijs, Dž. Vilisa, K. Sondersa “Vislabākais lācis pasaulē”), 4. d klases skolniece Kate Zommere (nominētā grāmata – Deivids Valjamss “Nezinkas”), 2. d klases skolniece Kitija Upeniece (nominētā grāmata – Disney “Ledus sirds. Mani jaukie stāsti”), 4. a klases skolnieces Karlīne Graudiņa (nominētā grāmata – Marks Uve Klings “Diena, kad ome salauza internetu”) un Elizabete Ņičipore (nominētā grāmata – Džefs Kinnijs “Grega dienasgrāmata. 1. daļa”). Pasākuma laikā tika izlozēts arī viens laimīgais balsotājs – Bērnu apkalpošanas nodaļas apmeklētājs –, kurš saņēma pārsteiguma balvu. Lasītājs Andris grāmatu karalienes titulu būtu piešķīris Deiva Pilkija grāmatai “Supervaronis kapteinis Apakšbiksis”.

Pateicamies visiem konkursa dalībniekiem par aizrautīgo lasīšanu un viņu vecākiem par iedrošināšanu, kā arī skolotājām Baibai Šēnbergai, Dzintrai Indriksonei, Ilonai Ozoliņai, Annijai Šembelei, Evijai Puriņai, Santai Priedei, Ilzei Vanaģelei Abulei, ekoskolu koordinatorei Ievai Mangulei un PII “Kārliena” Zaķēnu grupai par aktīvu dalību konkursā un lasītprieka veicināšanu. Lielu paldies sakām arī Initai Miglavai, Tautas teātrim “Sprīdītis” un tā vadītājam Robertam Segliņam par svētku sajūtas radīšanu un jauko kopābūšanu, kā arī konkursa atbalstītājiem: Valmieras Tūrisma informācijas centram un Valmieras novada pašvaldībai.

Konkursa “Mana grāmatu karaliene 2022” dalībnieku darbu izstāde aplūkojama Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā līdz 20. maijam (pēcāk aicinām dalībniekus nākt pakaļ darbiņiem līdz 23. jūnijam).

Pasākuma fotogalerija aplūkojama ŠEIT.