Aktualitātes / Projekta “Forward Together” dalībnieki noslēguma seminārā tiekas Valmierā

Projekta “Forward Together” dalībnieki noslēguma seminārā tiekas Valmierā

No 21. līdz 24. oktobrim Valmierā noslēguma seminārā tikās ERASMUS+ projekta “Forward Together” jeb “Kopā tālāk” dalībnieki no Latvijas, Somijas, Igaunijas un Dānijas.

Semināra pirmajā vakarā viesi pulcējās Valmieras bibliotēkas Nākotnes lasītavā, lai videozvanā sarunātos ar Annu Ševčuku (Termopiļa, Ukraina) par Dzejas terapiju Ukrainā. Anna prezentēja grāmatu un jauno metodi – terapija caur dzejas rakstīšanu. Plānots, ka simts šīs grāmatas eksemplāri tiks uzdāvināti Latvijai un būs pieejami arī Latvijas bibliotēkās.

Otrajā dienā semināra dalībnieki kopā ar Valmieras bibliotēkas pārstāvjiem viesojās Eduarda Veidenbauma muzejā “Kalāčos”, kur UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas kultūras sektora vadītāja Inga Surgunte dalījās savā pieredzē projekta “Vairāk gaismas!” veidošanā. Savukārt muzeja pedagoģe Baiba Roze stāstīja par darbu ar jauniešu grupām un īstenotajiem projektiem. Muzeja viesus īpaši uzrunāja “Kalāčos” īstenotās aktivitātes un pieredze, palīdzot jauniešiem cīņā ar mentālās veselības problēmām.

Vakars tika pavadīts Ukrainas zīmē – semināra dalībnieki attālināti tikās ar Somijā dzīvojošiem ukraiņiem, kuri pastāstīja par savu pieredzi un to, kā vietējās bibliotēkas pakalpojumi palīdzējuši pēc emigrācijas iejusties citā valstī, jaunā vidē, iemācīties valodu, atrast darbu. Tikšanos emocionālu padarīja Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektores Oksanas Kiriļukas klātbūtne. Oksana sveica savus tautiešus ukraiņu valodā, kā arī pastāstīja semināra dalībniekiem par Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecības iespējām un pakalpojumiem. Jāatzīmē, ka tieši Valmierā atrodas Latvijas Republikā vienīgā Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvniecība.

Savukārt Valmieras bibliotēkas direktores vietniece metodiskajā darbā un IFLA apmācību speciāliste Olga Kronberga iepazīstināja ar bibliotēkas pakalpojumu ietekmes mērīšanas, novērtēšanas un demonstrēšanas nozīmību.

Vakara izskaņā semināra dalībnieki devās nelielā ekskursijā pa pilsētu Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas vadītāja Ričarda Edija Štibes vadībā un apmeklēja atjaunoto Valmieras teātri, lai iepazītos ar “Krodera bibliotēkas” integrēšanu teātra interjerā, ko palīdzēja ieraudzīt teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste Marta Cekule.

Semināra trešā diena tika iesākta vēstures zīmē. Pēc tam, kad semināra dalībnieki pārrunāja projekta aktivitāšu galvenos secinājumos un gūtos iespaidus, par Latvijas un kaimiņu valstu vēsturi un demokrātiju gadsimta laikā pastāstīja lektors Dr. hist. Gatis Krūmiņš, Vidzemes Augstskolas asociētais profesors un vadošais pētnieks.

Pēcpusdienā semināra dalībnieki viesojās Rūjienā, kur apmeklēja Rūjienas bibliotēku, kā arī tikās ar Valmieras novada Kultūras pārvaldes kultūras projektu vadītāju Madaru Seili un aktīviem vietējiem iedzīvotājiem Annu Paulu Gruzdiņu un Andi Bošu. Dalībnieki uzzināja vairāk par Rūjienas iegūto titulu “Baltijas jūras reģiona kultūras pērle 2024” un Annas un Anda jaunizveidoto kultūras vietu Rūjienā, Rīgas ielā 8. Vakars noslēdzās ar ekskursiju Ķoņu dzirnavās.

Noslēdzošā diena iesākās Valmieras muzejā ar izstādes “Čau, Niklāv Strunke!” apmeklējumu Strenču pilsētas bibliotēkas vadītājas Ingunas Dukures vadībā. Izstāde “Čau, Niklāv Strunke!”, atzīmējot pasaulē atzītā mākslinieka Niklāva Strunkes 130. dzimšanas dienu Valmieras muzejā bija emocionāli spēcīgs noslēgums projektam. Tas bija stāsts par mākslinieku, kurš pārliecinoši un spilgti apliecinājis sevi Eiropas mākslinieciskā avangarda apritē. Ekscentrisks, temperamentīgs – košs gan dzīvē, gan mākslā. Mākslinieks, kura vārds ierakstīts Latvijas Kultūras kanona sarakstā. Semināra noslēgumā meistarklase – tika uzdrukāti “ČAU!” uz auduma maisiņiem ar Valmieras muzeja kolēģu Artas Rozītes, Andas Bolužas un Kristīnes Markus atsaucību un palīdzību.

Projekts “Forward Together” jeb “Kopā tālāk” ir ERASMUS+ partnerība pieaugušo izglītībai, kas ilgst divus gadus no 01.01.2023 līdz 01.01.2025. Plašāk par projektu un tā aktivitātēm lasi šeit.

FOTOGALERIJA