Aktualitātes / Valmieras novada Skaļās lasīšanas sacensību čempions gatavojas nacionālajam finālam

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības 5. klašu skolēniem ir konkurss, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

2023. gada 30. septembrī plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē norisināsies Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību fināls, kurā piedalīsies 30 reģionālie lasīšanas čempioni no visas Latvijas, lai sacenstos par nacionālā lasīšanas čempiona titulu. Tostarp arī Valmieras novada čempions Gustavs Gračevs no Valmieras Viestura vidusskolas, kurš ieguva titulu reģionālajās sacensībās maijā (vairāk par reģionālajā sacensībām lasāms ŠEIT).

Novēlam Gustavam skaļu, drošu un pārliecinošu lasījumu Gaismas pilī!

Par fināla norisi vairāk var lasīt ŠEIT.