Pakalpojumi / Uz mājām izsniedz / Grāmatu un citu dokumentu izsniegšana uz mājām

Lai varētu izmantot iespēju ņemt grāmatas, žurnālus un citus dokumentus izmantošanai uz mājām, jābūt bibliotēkā reģistrētam lietotājam.

Bibliotēkā saņemto izdevumu lietošanas termiņi

• daiļliteratūras grāmatas – 31 diena,
  • nozaru literatūras grāmatas – 14 dienas,
  • filmu DVD un mūzikas CD  (vienā reizē izsniedz ne vairāk kā 5 diskus) – 14 dienas,
  • žurnāli – 7 dienas (neizsniedz jaunākos numurus, ja tas ir vienīgais eksemplārs).
  • grāmatas, žurnāli, diski un spēles no Bērnu apkalpošanas nodaļas – 31 diena.

Lietošanas termiņu pagarināšana

Nepieciešamības gadījumā bibliotēkā saņemto izdevumu lietošanas termiņu ir iespēja pagarināt:

1. pa tālruni:
    • Daiļliteratūra, periodika: 64222464, 26667919,
    • Nozaru un ViA mācību literatūra: 26664430,
    • Bērnu apkalpošanas nodaļa: 64222512, 26332241,
  2. rakstot uz e-pastu: biblioteka.info@vb.valmierasnovads.lv,
  3. attālināti,  saņemot autorizācijas datus, var pagarināt elektroniskajā kopkatalogā,

Bibliotēkā izsniegto izdevumu lietošanas termiņš netiek pagarināts grāmatām un izdevumiem, uz kuru saņemšanu gaida rindā citi bibliotēkas lietotāji.

Informāciju par interesējošā izdevuma pieejamību ir iespēja saņemt, konsultējoties ar bibliotekāru vai meklējot uzziņas Valmieras novada bibliotēku kopkatalogā

Grāmatu rezervēšana

Bibliotēkā reģistrētiem lietotājiem sev interesējošos izdevumus ir iespēja pasūtīt gan bibliotēkā klātienē, gan attālināti, izmantojot Valmieras novada bibliotēku kopkatalogu.

Lai veiktu izdevumu pasūtīšanu attālināti, nepieciešams saņemt autorizācijas datus (lietotājvārdu un paroli) elektroniskā kopkataloga sistēmas “Mana bibliotēka” izmantošanai. Vairāk uzziniet šeit.

Grāmatu pakomāts

Bibliotēkas lasītājiem pasūtīto grāmatu saņemšanai pieejams grāmatu pakomāts. Tas darbojas pēc līdzīga principa kā visiem zināmie pakomāti sūtījumu saņemšanai.

1. Pasūtīt grāmatas vai citus izdevumus var kopkatalogā, autorizējoties “Mana bibliotēka”, zvanot uz tālruņa numuriem 26667919 (Daiļliteratūra, periodika), 26664430 (Nozaru un ViA mācību literatūra), 26332241 (Bērnu apkalpošanas nodaļa) vai pa e-pastu biblioteka.info@vb.valmierasnovads.lv.
  2. Bibliotekārs tos ievieto pakomātā.
  3. Lietotājs saņem īsziņu, kurā norādīts pakomāta durvju atvēršanas kods.

Pasūtījums jāizņem 3 dienu laikā. Pasūtīšanai pieejami tikai tie izdevumi, kas atrodas bibliotēkas krājumā. Pakomāts novietots netālu no ieejas Cēsu ielā 4. Vairāk var uzzināt šeit.

Grāmatu nodošanas kaste

Ārpus bibliotēkas darba laika pie mums saņemtos izdevumus (grāmatas un žurnālus) lūdzam atstāt grāmatu nodošanas kastē pie ieejas Cēsu ielā 4.

Nakts abonements

Vidzemes Augstskolas bibliotēkas lasītavas eksemplārus, ko uz mājām neizsniedz, var saņemt lietošanai uz vienu nakti vai brīvdienām, izmantojot pakalpojumu „Nakts abonements”. Valmieras bibliotēkas lasītavas eksemplārus uz mājām neizsniedz.