Aktualitātes / Tikšanās jauniešiem

Tikšanās jauniešiem

Aicinām jauniešus iesaistīties amatierzinātnes projektā un atzīmēt kartē jauniešiem svarīgās vietas.

9. maijā plkst. 16.00 pasākums “Atzīmēts kartē! Vietvārdi tavā apkārtnē”. Pasākumu rīko Valmieras bibliotēka sadarbībā ar Mazsalacas, Rūjienas, Sedas, Strenču bibliotēkām “Eiropas amatierzinātne” projekta ietvaros. Tikšanās notiks bibliotēkā, saslēdzoties tiešsaistē ar citu novada pilsētas bibliotēku jauniešiem.

Tikšanās laikā:

  • Uzzināsi par amatierzinātni jeb sabiedrisko zinātni un to, kā tava dalība vietvārdu vākšanā var palīdzēt iegūt vērtīgu materiālu zinātniekiem (valodniekiem, vēsturniekiem).
  • Atzīmēsim jauniešiem svarīgās vietas un to nosaukumus kartē. Kopā ar citiem jauniešiem no Mazsalacas, Rūjienas, Strenčiem, Sedas un Valmieras meklēsim, ar ko jauniešu vides dažādās vietās ir atšķirīgas vai līdzīgas.
  • Uzzināsi par tālākajām projekta aktivitātēm. Projekts turpināsies līdz 2024.g. septembrim.

Pieteikties pasākumam ŠEIT

Aktivitātes “Atzīmēts kartē! Vietvārdi tavā apkārtnē” mērķis ir veicināt jauniešu aktīvu iesaisti vietvārdu talkā. Pārrunājot draugu vai ģimenes lokā, kā tiek dēvēti apkārtnē esošie objekti, atzīmēt kartē jauniešiem svarīgās vietas. Noslēgumā prezentēt karti vai citus savāktos materiālus, stāstot par jauniešu vidi pilsētā. Valmieras Integrētā bibliotēka šogad rīko dažādas aktivitātes, lai popularizētu amatierzinātnes iespējas un veicinātu sabiedrības līdzdalību zinātnisku pētījumu veikšanā. Tā ietvaros visa gada garumā novada publiskajās bibliotēkās ikviens var piedalīties Vietvārdu talkā.  

European Citizen Science
Eiropas Savienības karogs

Finansē Eiropas Savienība